Tomaszów Lubelski: Komfort dla wnioskodawców (TYLKO W GAZECIE)

  • 24.03.2021, 08:00
  • Maria Dec-Kiełb
Tomaszów Lubelski: Komfort dla wnioskodawców (TYLKO W GAZECIE)
Nabór wniosków do Budżetu Obywatelskiego w Tomaszowie Lubelskim już został zakończony. Wpłynęło ich raptem 7. – To dla wnioskodawców komfortowa sytuacja, bo zrealizowanych zostanie aż 4 spośród tych wniosków – mówi Monika Nocek z UM w Tomaszowie Lub.

Miasto ma do wydania 200 tys. zł. Do 12 marca mieszkańcy mogli zgłaszać projekty, ale tylko tzw. twarde, czyli te dotyczące inwestycji. Propozycję projektu mógł zgłosić każdy mieszkaniec powyżej 16 roku życia. Musiała być poparta pisemnie na odpowiednim formularzu przez co najmniej 15 mieszkańców Tomaszowa, którzy ukończyli 16 lat. Takich wniosków wpłynęło 7. To znacznie mniej niż przy ostatnim naborze (przez rok Budżet Obywatelski był zawieszony) kiedy to wpłynęło ich kilkanaście.

 – Przypuszczam, że mogło na to wpłynąć ograniczenie przyjmowania wniosków do projektów twardych, a wykluczenie projektów miękkich – mówi Monika Nocek z Wydziału ds. Oświaty, Kultury, Sportu i Spraw Społecznych UM w Tomaszowie Lub. I dodaje, że teraz wnioskodawcy będą mieli komfortową sytuację, bo miasto zrealizuje 4 spośród 7 wniosków.

Cały artykuł dostępny tylko w papierowym i e-wydaniu Kroniki Tygodnia.

Maria Dec-Kiełb

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe