Zamość: Rozdali 120 tys. zł. Jakie imprezy wsparło miasto?

  • 17.03.2021, 11:34
  • ak
Zamość: Rozdali 120 tys. zł. Jakie imprezy wsparło miasto? Eurofolk to impreza, która co roku otrzymuje od miasta duże wsparcie finansowe.
Od 30 do 3 tys. zł – dotacje tej wysokości rozdzielił samorząd na planowane na ten rok imprezy i wydarzenia kulturalne. W sumie ich organizację miasto wsparło kwotą 120 tys. zł.

Wyniki ogłoszonego w lutym konkursu opublikowano w środę, 17 marca. Najwyższe wsparcie, w wysokości 30 tys. złotych otrzymało Stowarzyszenie Przyjaciół Ludowego Zespołu Pieśni i Tańca Zamojszczyzna na organizację 19. edycji Międzynarodowego Festiwalu Folklorystycznego Eurofolk.

21 tys. złotych trafić ma do Stowarzyszenia Zamojski Klub Jazzowy im. Mieczysława Kosza i wspomóc organizację Zamość Jazz Festival 2021. Kolejne na liście z dotacją na poziomie 15 tys. zł jest Zamojskie Towarzystwo Fotograficzne. Za pieniądze z magistratu ma organizować wystawy w Galerii Fotografii Ratusz, a także konkurs "Zdjęcie Roku" i wystawy plenerowej "Wschodnia". Stowarzyszenie Zamość - 1920 otrzyma 13 tys. zł, by zorganizować wydarzenie "Zamość 1920 - przywrócić w pamięci w następne stulecie...". Natomiast dzięki 11,5 tys. zł Stowarzyszenie Wszystko Gra zorganizuje imprezę "Wszystko Gra 2021". 

Stowarzyszenie Turystyka z Pasją dostanie zaś 10 tys. zł, by zrealizować swój pomysł na "Lato z Pasją:. Dotacja w wysokości 6 tys. zł została zarezerwowana dla Stowarzyszenia Chór Ziemi Zamojskiej "CONTRA" na przygotowanie "XI Roztoczańskiego Koncertu Kolęd i Pastorałek". O 500 złotych mniej otrzyma zaś Stowarzyszenie Kultura dla Zamościa na VII Przegląd Fotografii Zamojskiej. Ta sama organizacja ma dostać też 3 tys. zł, by przygotować Zamojską Galerię Fotografii "Galeria Mała".

Stowarzyszenie "Jesteśmy z Tobą - Bądź z Nami" może liczyć na 5 tys. zł, które zasilą budżet XVI Przeglądu Muzyki Wojskowej i Patriotycznej - Niepodległa 2021. 

ak

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe