Tomaszów Lubelski: Zguba czeka dwa lata (TYLKO W GAZECIE)

  • 19.03.2021, 07:00
  • wd
Tomaszów Lubelski: Zguba czeka dwa lata (TYLKO W GAZECIE) Na właścicieli czekają pieniądze, rower, wózek spacerowy i telefon.
Kiedy ktoś coś zgubi, zapomni, gdzie zostawił, to zazwyczaj już tego nie szuka. Tak wynika z obserwacji dyrektora biura rzeczy znalezionych w powiecie tomaszowskim. Na swoich właścicieli czekają m.in. pieniądze, rower, wózek spacerowy i telefon.

Rzeczy znalezione na terenie powiatu tomaszowskiego przechowywane są w Wydziale Organizacyjno-Administracyjnym i Spraw Społecznych Starostwa Powiatowego,  I piętro, pokój nr 20. To głównie rzeczy, które ktoś przyniósł na policję, rzadziej do  straży granicznej. Informacja o tym, co jest w biurze znajduje się na stronie BIP starostwa powiatowego. Teraz w magazynie leżą pieniądze różnej waluty, rower marki Cross Hexagon, wózek spacerowy. Niektóre rzeczy są tak zniszczone, że nie nadają się do użytku. Wtedy za zgodą sądu i z zachowaniem odpowiedniej procedury są niszczone. Tak dzieje się też z artykułami spożywczymi. Po dwóch latach, kiedy nikt się po zgubę nie zgłosi, biuro występuje do sądu o zgodę na wystawienie rzeczy znalezionych na licytację.

Więcej na ten temat tylko w papierowym i e-wydaniu Kroniki Tygodnia.

wd

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe