Międzynarodówka

  • 10.03.2021, 09:05
  • MaSzt
Międzynarodówka Łada 1945 Biłgoraj stawia na międzynarodowy zaciąg, by pozostać w IV lidze na następny sezon.
W środę 10 marca trener Marcin Mura ogłosi personalia 22 zawodników, którzy wejdą do kadry Łady 1945 Biłgoraj na rundę wiosenną.

W pierwszej części sezonu Łada 1945 Biłgoraj miała w kadrze dwóch zawodników z Ukrainy – Denisa Deriabina i Grygorija Bewzę. I choć obaj wiosną nie będą reprezentowali klubu z Biłgoraja w IV lidze (pierwszy odejdzie do Tura Turobin, a drugi zrezygnował z gry), to liczba obcokrajowców w zespole trenera Marcina Mury zdecydowanie wzrośnie. Łada podpisała już kontrakty z Ukraińcem Maksem Pasternakiem, Rosjaninem Aleksiejem Gonczarewiczem i Francuzem Graigy-Adamsem Innocentem. A być może pozyska także Anglika, Brazylijczyka i Portugalczyka, którzy na razie mają status „zawodników testowanych”. Wrócić mogą Dawid Konopka (Tanew Majdan Stary) i Paweł Konopka (Błękitni Obsza), natomiast oprócz wspomnianych Ukraińców odejdą: Dawid Piech (Sokół Zwierzyniec) oraz Mateusz Bielak i Sebastian Safin (obaj do Oriona Dereźnia). – Nazwiska pozostałych zawodników, którzy nie znajdą miejsca w kadrze na rundę wiosenną i będą mogli szukać innych „pracodawców”, ogłoszę w środę, 10 marca. Wcześniej czekają mnie jeszcze konsultacje z zarządem. Zaplanowałem, że kadra będzie się składała z 22 zawodników – mówi trener Mura.

W ramach przygotować do wiosennej rywalizacji w IV lidze Łada rozegrała sparingi z Huczwą Tyszowce (0:3 w Tomaszowie Lub.), Janowianką Janów Lubelski (1:4 w Stalowej Woli), Hetmanem Żółkiewka (2:1 w Zamościu), Tanwią Majdan Stary (3:1 w Dachnowie), Tomasovią (1:3 w Dachnowie) i Roztoczem Szczebrzeszyn 5:1 (w Zamościu). W tym ostatnim spotkaniu dla zespołu z Biłgoraja dwa gole strzelił Dawid Konopka, a po jednym – Mariusz SzarlipDamian Kupiec i Sebastian Żerebiec. – Pod względem fizycznym i wytrzymałościowym, dzięki współpracy z Marcinem Obszyńskim, jesteśmy bardzo dobrze przygotowani do rozgrywek. Mieliśmy zapewnione odpowiednie warunki do trenowania, dlatego z naszą dyspozycją piłkarską też nie jest najgorzej. Podejmiemy próbę uratowania się przed spadkiem, choć wiemy, że nasza sytuacja w tabeli jest bardzo trudna – mówi trener Mura.

MaSzt

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe