Biłgoraj: Piotr Łaba z LO im. ONZ najlepszy w Olimpiadzie Geograficznej

  • 01.03.2021, 09:00
  • ak
Biłgoraj: Piotr Łaba z LO im. ONZ najlepszy w Olimpiadzie Geograficznej Fot. pixabay.com
W etapie okręgowym XLVII Olimpiady Geograficznej znalazło się 33 najlepszych uczniów z całej Lubelszczyzny. Wygrał zaś Piotr Łaba, drugoklasista z Liceum Ogólnokształcącego im. ONZ w Biłgoraju.

Uroczyste podsumowanie tego etapu konkursu odbyło się w zeszłym tygodniu na Wydziale Nauk o Ziemi i Gospodarki Przestrzennej Uniwersytetu Marii Curie -Skłodowskiej w Lublinie. Zakwalifikowali się do niego tylko ci, którzy zdobyli najwięcej punktów na pierwszym etapie, pisząc pracę na jeden z tematów zaproponowanych przez Komitet Główny Olimpiady Geograficznej.

Piotr Łaba z biłgorajskiego ogólniaka wypadł najlepiej pisząc na temat „Cudze chwalicie, swego nie znacie – jednośladem  przez gminę i miasto Biłgoraj. Jednodniowa wycieczka krajoznawcza ”. Przed nastolatkiem teraz etap centralny.

Opiekunem ucznia jest Wiesław Świerczyński.

ak

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe