Pow. tomaszowski: Mają ponad 33 miliony długu (TYLKO W GAZECIE)

  • 25.02.2021, 06:13
  • wd
Pow. tomaszowski: Mają ponad 33 miliony długu (TYLKO W GAZECIE) Henryk Karwan: Co prawda podpisaliśmy umowę na kredyt w rachunku bieżącym, ale tylko na wszelki wypadek.
Dług powiatu tomaszowskiego na koniec 2021 roku ma wynieść ponad 33 mln 784 tys. zł. Starosta Henryk Karwan uspokaja, że finanse powiatu są stabilne. Planowaną kwotę długu zaakceptowała też Regionalna Izba Obrachunkowa.

Zdaniem starosty Karwana prognozowana wysokość długu porównywalna jest z poziomem długu odziedziczonego po poprzednikach i wynika po części z inwestycji, które powiat musiał po nich zakończyć. Jako przykład zadania, do którego powiat musiał dołożyć, wymienia koszty budowy Szpitalnego Oddziału Ratunkowego i lądowiska dla śmigłowców przy tomaszowskim szpitalu. Inwestycja kosztowała ponad 16,5 mln zł, z czego 8,6 mln zł to dofinansowanie unijne. W trakcie budowy okazało się, że przedsięwzięcie będzie droższe o 6 mln zł. Powiat zdecydował się inwestycję kontynuować i zadłużył się na 6 mln zł. Do spłaty połowy kredytu, proporcjonalnie do liczby mieszkańców, miały się dorzucić tomaszowskie gminy.

Cały artykuł dostępny tylko w papierowym i e-wydaniu Kroniki Tygodnia.

wd

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
gagga
gagga 25.02.2021, 18:24
Kiedy wy tempi urzednicy pojmiecie ze dlug trzeba oddać , ale co najlepiej sie wydaje nie swoje. a i tak oddadzą go mieszkancy w podatkach pogratulować!!! przyjdzie zmiana niech sie ona martwi polskie myślenie.

Pozostałe