Zamość: Szymon Gmyz z RCEZ najlepszy w konkursie UPZ

  • 19.02.2021, 11:12
  • ak
Zamość: Szymon Gmyz z RCEZ najlepszy w konkursie UPZ Fot. pixabay.com
Szymon Gmyz, uczeń Regionalnego Centrum Edukacji Zawodowej w Biłgoraju wygrał konkurs informatyczny zorganizowany przez Uczelnię Państwową im. Szymona Szymonowica w Zamościu. W tegorocznej edycji wzięło udział 55 młodych ludzi.

Swoich reprezentantów w konkursie, którego finał przeprowadzono 12 lutego, miały szkoły z Biłgoraja, Zamościa i Hrubieszowa. Rywalizowali online. W ciągu 120 minut mieli odpowiedzieć na 20 pytań, a uzyskanie odpowiedzi na nie wymagało nie tylko dokładnych przemyśleń, ale też skomplikowanych obliczeń pomocniczych czy też napisania programu. Zakres zadań dotyczył różnych obszarów informatyki. Dominowały algorytmika i programowanie, ale trzeba też było wykazać się wiedzą o bazach danych, systemach, sieciach komputerowych czy grafice komputerowej.

Trzech młodych informatyków zdobyło identyczną liczbę punktów 17 na 20 możliwych. O kolejności zadecydował więc czas potrzebny im do wykonania zadań konkursowych. Najlepszy był więc Szymon Gmyz z RCEZ w Biłgoraju. Drugie miejsce zajął Paweł Nowosielski z Technikum Programistyczno-Informatycznego New Technology w Zamościu, a trzecie Bartłomiej Maryńczak z Zespołu Szkół Ponadpodstawowych Nr 1 w Zamościu. 

Miejsca poza podium zajmowali kolejno: Karol Wojtasiuk i Dawid Dziuba (obaj z ZSP nr 1 Zamość), Jakub Polski (ZSP nr 3 Zamość), Jan Zarębski, Dawid Portuś oraz Kacper Rogoś (New Technology, Zamość) i Brajan Alterman (RCEZ Biłgoraj).

ak

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe