Zamość: 4 dla powietrza

  • 20.02.2021, 13:00
  • AP
Zamość: 4 dla powietrza CZTERY ODDECHY – postulaty Zamojskiego Alarmu Smogowego 1) Regionalne normy dla węgla 2) Wymiana pozaklasowych pieców za 6 lat 3) Likwidacja palenisk węglowych w budynkach z dostępem do sieci cieplnej za 5 lat 4) Rezygnacja z rekreacyjnych kominków w dni smogowe
Zamojski Alarm Smogowy i lubelskie Towarzystwo dla Natury i Człowieka 8 lutego na Rynku Wielkim ogłosili społeczne postulaty do uchwały antysmogowej dla województwa lubelskiego tzw. "czwórkę dla powietrza".

- Skala problemu jest gigantyczna, dlatego tak ważne jest przyjęcie skutecznych rozwiązań. Narzędziem umożliwiającym poprawę jakości powietrza na szczeblu wojewódzkim i lokalnym jest właśnie uchwała antysmogowa. Naszym zdaniem powinna być przyjęta odrębna uchwała dla Zamościa, która byłaby skrojona pod nasze potrzeby i możliwości. Dobrym rozwiązaniem byłaby też odrębna uchwała dotycząca dla uzdrowisk. Uważamy, że procedowany projekt, mimo że idzie w dobrym kierunku, to pomija wiele ważnych aspektów, bez których na poprawę jakości powietrza będziemy zmuszeni czekać wiele lat – mówi Łukasz Kwiatkowski z Zamojskiego Alarmu Smogowego.

Członkowie Towarzystwa dla Natury i Człowieka zachęcają wszystkich do wyrażania swojego poparcia uchwały antysmogowej. Można to zrobić, udostępniając na Facebooku specjalny film lub fotografię z hasłem np. popierającym „Czwórkę dla powietrza” lub jedną z propozycji, oznaczyć post tagiem #lubelskiebezsmogu lub #czworkadlapowietrza. Można też napisać krótki e-mail do radnych wojewódzkich, można oznaczyć ich w poście na FB. Kontakty e-mail dostępne są na stronie www.lubelskie.pl/sejmik.

AP

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (4)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Niezapominajka
Niezapominajka 24.02.2021, 16:25
Myślę, ze tej grupie ,która się zebrała "bardzo licznie" trzeba zajrzeć do domów i zobaczyć ,jakiej jakości mają piece skoro stoją z takimi tabliczkami, czy czasem nie palą węglem...Bedek
Bedek 21.02.2021, 10:01
Z aut i na piechote lub komunikacja miejska, gminna, powiatowa. Plakaty to jedno, a dbanie o srodowisko to drugie.
Viola
Viola 21.02.2021, 09:49
A sprawcie czym się poruszają samochodami czy rowerami najpierw popatrzcie na siebie i zróbcie rachunek sumienia
Górnik
Górnik 21.02.2021, 03:08
Smogowce zamojskim chcą zabłysnąć

Pozostałe