Hrebenne: Miejscowi poratowali kierowców (TYLKO W GAZECIE)

  • 18.02.2021, 06:00
  • wd
Hrebenne: Miejscowi poratowali kierowców (TYLKO W GAZECIE)
Dwa dni na przejściu granicznym w Hrebennem był problem z odprawą na Ukrainę. Kierowcy stali w długich kolejkach.

Zwykle przez przejście graniczne w Hrebennem odprawianych jest ok. 150 pojazdów na dobę. W czwartek 11 lutego na Ukrainę przejechało ich zaledwie 40. Utworzył się korek po polskiej stronie. Tak się złożyło, że tego samego dnia odbywała się wideokonferencja dla wójtów i burmistrzów gmin, przez które będzie przebiegała nowa trasa S17 łącząca Lublin – Piaski i Hrebenne, nt. przebiegu i rozwiązań drogowych.

Udział w niej brali też wojewoda Lech Sprawka, starosta Henryk Karwan, projektanci z Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad. Burmistrz Marek Łuszczyński zwrócił m.in. uwagę na to, że w projekcie nie ma parkingu buforowego przed granicą, który rozładowywałby ewentualne kolejki. Sprawdziłby się w takiej sytuacji jaka na granicy była 11 lutego. Przed przejściem był 4-kilometrowy korek.

Więcej na ten temat tylko w papierowym i e-wydaniu Kroniki Tygodnia.

wd

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe