Małe szkoły znowu na celowniku (TYLKO W GAZECIE)

  • 17.02.2021, 06:01
  • Bogdan Nowak
Małe szkoły znowu na celowniku (TYLKO W GAZECIE) Ostatnia sesja Rady Gminy w Miączynie. Podczas obrad podjęto decyzję o zamiarze likwidacji dwóch szkół.
Likwidacje lub reorganizacje. Niepewny los kilku placówek w powiecie zamojskim.

Reorganizacja szkoły podstawowej w Majdanie Wielkim (gm. Krasnobród) staje się powoli faktem. Radni 28 stycznia podjęli uchwałę intencyjną w sprawie zamiaru przekształcenia tej placówki. Chcą zlikwidować klasy 4-8. Nie tylko w tej gminie szykują się zmiany. Ostatnio przeforsowano także uchwały o zamiarze likwidacji SP w Niewirkowie, SP w Horyszowie oraz reorganizacji SP w Tworyczowie. 

W Majdanie Wielkim funkcjonuje oddział przedszkolny, zerówka i osiem klas SP. W sumie uczęszcza tam 68 dzieci. Krasnobrodzcy urzędnicy są przekonani, że uczniów będzie tam ubywać (podstawą dla takiej opinii są tzw. zbiorcze zestawienia urodzeń z lat 2016-2020). Jakiś czas temu Kazimierz Misztal, burmistrz Krasnobrodu, mówił nam o swojej propozycji w tej sprawie. Uważał, iż zerówka oraz klasy 1-3 powinny pozostać w SP w Majdanie Wielkim. Jednak klasy 4-8 warto przenieść do szkoły w Krasnobrodzie. 

Więcej na ten temat tylko w papierowym i e-wydaniu Kroniki Tygodnia.

Bogdan Nowak

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe