Kultura ostrożnie uchyla drzwi (TYLKO W GAZECIE)

  • 10.02.2021, 06:43
  • wd
Kultura ostrożnie uchyla drzwi (TYLKO W GAZECIE)
Muzea otwarto na początku lutego. Od 12 lutego na dwa tygodnie próby otwarte zostaną m.in. baseny i kina. Jedni wreszcie mają powody do radości, drudzy ciągle na nie czekają i liczą straty. Sprawdziliśmy, jak radzą sobie tomaszowskie instytucje kultury.

Od 1 lutego, po wielu miesiącach przerwy rząd pozwolił otworzyć muzea. Izbę Pamięci Terroru Komunistycznego otwarto 2 lutego. Tego dnia odwiedziły ją trzy osoby, kolejnego jedna.

Opiekun izby Józef Szajewski zapewnia, że to miejsce idealnie przygotowane na przyjęcie zwiedzających. Są maseczki, płyny dezynfekujące, pomieszczenia są wietrzone, a do środka mogą wchodzić tylko małe grupy np. po trzy osoby, a kolejna wtedy czeka.

Izba Pamięci Terroru Komunistycznego jest integralną częścią Muzeum Regionalnego im. dra Janusza Petera. Obie instytucje utrzymuje powiat. Zwiedzanie izby jest bezpłatne. Z kolei Muzeum Regionalne pobiera symboliczną opłatę poza weekendami (te są darmowe).

 – My nie nastawiamy się na zarobek, naszym zadaniem jest propagowanie kultury i historii. Chcemy jak najwięcej ludziom pokazać – mówi Robert Czyż, dyrektor Muzeum Regionalnego. I dodaje, że czas, gdy muzeum było zamknięte spożytkowano na dokończenie remontu nowej siedziby (teraz będą dwie: dotychczasowa przy ul. Zamojskiej i nowa przy ul. Wyspiańskiego 8) i przygotowanie nowych wystaw.

Cały artykuł znajdziesz tylko w papierowym i e-wydaniu Kroniki Tygodnia.

 

wd

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe