Biłgoraj: Pytania o szpital wciąż wracają (TYLKO W GAZECIE)

  • 04.02.2021, 07:00
  • Leszek Wójtowicz
Biłgoraj: Pytania o szpital wciąż wracają (TYLKO W GAZECIE) Majątkiem szpitala cały czas zarządza syndyk masy upadłości Arion Szpitale
Ten temat pojawia się niemal na każdej sesji rady powiatu.

Zarząd Powiatu Biłgorajskiego ma prawie dwa lata na wydatkowanie 19 mln zł dotacji na inwestycje w miejscowym szpitalu. Placówką dalej zarządza syndyk masy upadłości Arion Szpitale, ale władze powiatu robią wszystko, żeby przejąć ją pod swoje skrzydła. Według nich, w szpitalu nie dzieje się najlepiej.

O obwiązujący termin rozliczenia się z przydzielonych dotacji pytał na sesji w dniu 27 stycznia radny Mirosław Tujak, który chciał też wiedzieć, czy postępowanie likwidacyjne Arion Szpitale chociaż trochę posunęło się do przodu.

Z odpowiedzią pospieszył wicestarosta biłgorajski Tomasz Rogala, który zapewnił, że powiat do końca 2022 r. ma czas na skorzystanie z przyznanych mu w grudniu pieniędzy. – Pracujemy, żeby te środki były wydatkowane w sposób efektywny i zgodny z ich przeznaczeniem – powiedział wicestarosta. 

Więcej na ten temat tylko w papierowym i e-wydaniu Kroniki Tygodnia.

Leszek Wójtowicz

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe