Pow. tomaszowski: Jeździli nie tylko do pożaru

  • 29.01.2021, 07:06
  • m
Pow. tomaszowski: Jeździli nie tylko do pożaru Fot. KP PSP w Tomaszowie Lub. Po czerwcowej burzy.
Ubiegły rok był dla tomaszowskich strażaków pracowity. Ze statystyk wynika, że liczba zdarzeń, w których brali udział, wzrosła w stosunku do roku poprzedniego aż o 455. To głównie działania związane z pandemią, ale też i burzą, która w czerwcu przetoczyła się nad regionem.

W 2020 roku strażacy z Komendy Państwowej Straży Pożarnej w Tomaszowie Lubelskim podjęli 1278 interwencji. I były to nie tylko pożary (tych było 256, o 7 mniej niż rok wcześniej), 984 miejscowych zagrożeń (aż o 464 więcej niż w 2019 r.) i 38 fałszywych alarmów (o 2 mniej niż rok wcześniej).

Ogółem liczba zdarzeń w stosunku do roku 2019 wzrosła aż o 455. Znaczny wzrost interwencji nastąpił w grupie zdarzeń określanych jako miejscowe zagrożenia.

 – Ten wzrost spowodowany był przede wszystkim działaniami związanymi z sytuacją epidemiologiczną. Nasi funkcjonariusze od marca do października łącznie 199 razy jeździli do Hrebennego, by tam na przejściu granicznym mierzyć temperaturę podróżnym wjeżdżającym do Polski. W tym celu po dwóch strażaków na zmianie służbowej dyżurowało tam od 8 rano do 8 wieczorem. Oczywiście w tym czasie mieliśmy w komendzie zapewnioną obsadę, gotową do akcji, gdyby zaszła taka potrzeba – podkreśla mł. bryg. mgr inż. Jacek Zwolak, z-ca dowódcy Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej.  

Więcej szczegółów wyłącznie w papierowym i e-wydaniu Kroniki Tygodnia.

m

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe