Zamość: Nagrody rektora dla sportowców UPZ

  • 25.01.2021, 07:00
  • Materiał nadesłany
Zamość: Nagrody rektora dla sportowców UPZ Fot. UPZ Wręczenie nagród i podziękowań odbyło się 22 stycznia w rektoracie UPZ. 
Reprezentanci Uczelni Państwowej w Zamościu w tenisie stołowym zdobyli w bieżącym semestrze srebrny medal i tytuł Akademickich Wicemistrzów Polski. Rektor Uczelni Państwowej w Zamościu wręczył nagrody i podziękowania zawodnikom oraz ich trenerowi.

- Jesteśmy dumni z Waszego sukcesu i cieszymy się, że godnie reprezentujecie Uczelnię Państwową w Zamościu - gratulował zawodnikom i trenerowi osiągnięć dr hab. Andrzej Samborski, rektor UPZ. Razem z nim gratulacje i podziękowania złożyli: kanclerz Jerzy Korniluk i kierownik Studium Wychowania Fizycznego UPZ dr Krzysztof Okapa. 

Reprezentacja Uczelni Państwowej w Zamościu w tenisie stołowym od lat znajduje się w krajowej czołówce. W październiku 2020 r. drużyna w składzie: Jakub Folwarski, Igor Zavadskyi i Arkadiusz Żuk przeszła jak burza przez rozgrywki Akademickich Mistrzostw Polski, docierając do ścisłego finału, gdzie zdobyli srebrny medal i tytuł wicemistrzowski. Dobra postawa zaprocentowała uznaniem wśród władz akademickiej organizacji sportowej i prestiżowym tytułem Drużyny Roku 2020 AZS w Lublinie. 

- W tym roku konkurencja była bardzo duża, a poziom wysoki. W kilku zespołach grali zawodnicy na co dzień występujący w Superlidze i I lidze. Wystąpiliśmy bez Konrada Kulpy, który był kontuzjowany. Godnie zastąpił go Arek Żuk, który dorzucił bardzo ważne punkty w spotkaniu półfinałowym z zespołem z Zielonej Góry. W finale, w okrojonym składzie rywalizowaliśmy  z wyżej notowanymi zawodnikami Politechniki Rzeszowskiej i ostatecznie zdobyliśmy II miejsce i awans do Mistrzostw Europy 2023, które odbędą się w Ołomuńcu - podsumował osiągnięcia drużyny trener Piotr Kostrubiec

- W Akademickich Mistrzostwach Polski występowałem po raz pierwszy i występ ten oceniam bardzo dobrze. Udało się zdobyć srebrny medal, co uważam za dobry rezultat. Myślę, że o tak dobrym wyniku zadecydowała bardzo dobra atmosfera w drużynie i dobre przygotowanie do zawodów - mówi Arkadiusz Żuk, student UPZ. 

CZYTAJ TAKŻE: REKTOR UPZ NAGRODZIŁ SZTANGISTÓW

- Razem z Kubą Folwarskim i Arkiem Żukiem stworzyliśmy bardzo dobrą drużynę, w której panowała świetna atmosfera. Wiedzieliśmy, że stać nas na finał mistrzostw i medal. W półfinale, po fantastycznym meczu, pokonaliśmy drużynę Uniwersytetu Zielonogórskiego. W finale co prawda ulegliśmy Politechnice Rzeszowskiej, ale stworzyliśmy wspólnie wspaniałe sportowe widowisko – podsumował rozgrywki Igor Zavadskyi. 

- Byliśmy bardzo dobrze przygotowani do mistrzostw, a w drużynie panował świetny klimat. Zaprezentowaliśmy się bardzo dobrze, co w efekcie dało srebrny medal. To dobrze rokuje na przyszłość i oby tak dalej – ocenia Jakub Folwarski

Wszyscy nagrodzeni studenci studiują na kierunku turystyka i rekreacja w Uczelni Państwowej w Zamościu. 

Materiał nadesłany

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe