Hrebenne: Jechali do Polski na "lewych" papierach

  • 14.01.2021, 12:00
  • ak
Hrebenne: Jechali do Polski na "lewych" papierach Fot. NOSG
Sześcioro obywatelki Ukrainy wróciło do swojej ojczyzny bez przekroczenia granicy z Polską. Dlaczego? Bo chcieli się dostać do naszego kraju na podstawie sfałszowanych zaświadczeń o zatrudnieniu.

Grupa wjechała na przejście graniczne w Hrebennem we wtorek, 12 stycznia. Mundurowy, który ich odprawiał, nabrał podejrzeń co do dokumentów, którymi posługiwali się cudzoziemcy i postanowił je dokładnie sprawdzić. Miał nosa. Okazało się, że zaświadczenia o gwarancji zatrudnienia w Polsce zostały podrobione.

Ukraińcy: pięć kobiet w wieku 52, 50, 47, 32, 22 lat oraz 50-letni mężczyzna zostali zatrzymani. Za posługiwanie się fałszymi dokumentami usłyszeli zarzuty. Wszyscy dobrowolnie poddali się karze grzywny i wrócili do siebie. 

– W ubiegłym roku funkcjonariusze Nadbużańskiego Oddziału Straży Granicznej, podczas prowadzonych kontroli granicznych, ujawnili prawie 800 fałszerstw różnych dokumentów przedstawianych do kontroli. Najczęściej fałszowane są: „Oświadczenia o zamiarze powierzenia pracy”, paszporty, wizy, dowody rejestracyjne pojazdów, polisy ubezpieczeniowe, zezwolenia na pobyt oraz prawa jazdy – informuje Dariusz Sienicki, rzecznik prasowy NOSG.

ak

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe