Tomaszów Lubelski: Uhonorowani przez rzecznika

  • 16.01.2021, 07:30
  • wd
Tomaszów Lubelski: Uhonorowani przez rzecznika
Stanisława Raczkiewicz i Henryk Ostrykiewicz otrzymali Honorowe Odznaki za Zasługi dla Ochrony Praw Dziecka.

Stanisława Raczkiewicz od 1986 r. działa z osobami z niepełnosprawnością intelektualną.  Była dyrektorem Ośrodka Rewalidacyjno-Wychowawczego dla dzieci i młodzieży z głęboką niepełnosprawnością intelektualną. Od 1994 do 2020 r. pełniła funkcję wiceprzewodniczącej Zarządu Koła Polskie Stowarzyszenie na Rzecz Osób z Upośledzeniem Umysłowym. To  dzięki jej zaangażowaniu powstały Niepubliczne Przedszkole Specjalne „Dobry start”, Niepubliczna Szkoła Specjalna Przysposabiająca do Pracy, WTZ, a także Lokalne Centrum Wspierająco-Aktywizujące w Tomaszowie Lub.

Pochodzący z Pasiek Henryk Ostrykiewicz to emerytowanym wuefista. Jego niepełnosprawni podopieczni osiągali sukcesy w kraju i za granicą. Z jego inicjatywy do Olimpiad Specjalnych włączono podnoszenie ciężarów. Nadal aktywnie prowadzi zajęcia z niepełnosprawnymi intelektualnie, działa na rzecz olimpiad specjalnych. Jest instruktorem w MULKS i TUKS „Roztocze". Pracuje w ŚDS Szarowoli jako trener sportowy.

wd

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe