Hrubieszów: Uczennica Staszica laureatką Międzynarodowego Festiwalu Języka Rosyjskiego 2020!

  • 11.01.2021, 08:03
  • ak
Hrubieszów: Uczennica Staszica laureatką Międzynarodowego Festiwalu Języka Rosyjskiego 2020! Fot. LO im. Staszica w Hrubieszowie
Izabela Mrozowska, drugoklasistka liceum im. St. Staszica w Hrubieszowie z powodzeniem wzięła udział w Międzynarodowym Festiwalu Języka Rosyjskiego. Zajęła II miejsce i zdobyła tytuł laureatki.

Konkurs z został zorganizowany przez Moskiewski Departament Edukacji i Nauki. W edycji 2020 wzięło udział 2 tysiące młodych ludzi z 5 kontynentów, 30 państw i 79 miast. Większość stanowili uczniowie z Białorusi, Serbii, Bułgarii, Włoch, Kazachstanu, ale nie zabrakło też uczestników z Australii czy Kanady, a także Polski. Rywalizowali w siedmiu kategoriach.

Hrubieszowskie liceum reprezentowała m.in. Julia Korneluk w kategorii „Znawcy języka rosyjskiego, historii i kultury Rosji”, a także jej koleżanka z klasy Izabela Mrozowska, która zaprezentowała swoją interpretację fragmentów z książki „Wojna nie ma w sobie nic z kobiety” autorstwa noblistki Swietłany Aleksijewicz. 

Obie uczennice dały z siebie wszystko, ale tylko ta druga, zdaniem jury, zasłużyła na nagrodę. Iza zdobyła II miejsce i uzyskała tytuł laureatki konkursu, Julia musiała zadowolić się tytułem finalistki.

Obie uczennice przygotowywała do konkursu ich nauczycielka języka rosyjskiego Neonila Pawluk.

ak

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (5)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
twierdzę
twierdzę 11.01.2021, 12:33
Trzeba doceniać pracę uczennicy.
Edward
Edward 11.01.2021, 11:34
Trzeba karać więzieniem za naukę tego parszywego języka, języka którego usłyszenie na ranem oznaczało śmierć lub wieloletnie zasłanie na nieludzką ziemię.
Malina
Malina 11.01.2021, 11:50
Edward sprawdz czy wszystkie tabletki dzisiaj lyknoles. Kilka chyba nie weszlo.
Edward
Edward 11.01.2021, 12:32
A Ty śmierdząca onuco z Olgino co dzisiaj piłaś?.
IT
IT 11.01.2021, 09:24
A co z angielskim? Rosyjski dajcie spokój kto tego się uczy. Akcja propagandowa Ruskich ten festiwal.

Pozostałe