Co nam (nie) wyszło w 2020 roku (TYLKO W GAZECIE)

  • 07.01.2021, 08:05
  • par
Co nam (nie) wyszło w 2020 roku (TYLKO W GAZECIE)
Zapytaliśmy samorządowców z powiatu hrubieszowskiego co uważają za swój sukces oraz porażkę w 2020 roku. A także jakie cele stawiają sobie w 2021 roku.

Agnieszka Skubis-Rafalska, wójt gm. Werbkowice     

WYSZŁO + Mamy kilka powodów do zadowolenia. Wykonaliśmy wszystkie zaplanowane na 2020 rok inwestycje. Do użytku oddano targowisko „Nowy Rynek” w Werbkowicach i mieszkania socjalne. Gmina zakończyła ten rok bez zaciągnięcia kolejnego kredytu, a była taka groźba. Udało się to ominąć. Jednocześnie spłaciliśmy ponad 3 mln zł wcześniej zaciągniętych zobowiązań. Udało się zrealizować mniej spektakularne inwestycje, jak instalacja oświetlenia ulicznego w Werbkowicach czy budowa chodników. Mieszkańcy czekali na to przez wiele lat.

NIE WYSZŁO - Powodem różnych kłopotów w naszej gminie jest trudny do realizacji budżet. Pieniędzy nie wystarczyło na wszystkie niezbędne potrzeby, a to powodowało niezadowolenie i niekorzystnie wpłynęło na sytuację. Jej skutkiem jest zaplanowane referendum dotyczące odwołania mnie ze stanowiska wójta gminy Werbkowice.

ZAMIERZENIA ? W 2021 roku zamierzamy realizować kolejne inwestycje drogowe w gminie. Złożymy 2 wnioski o dofinansowanie przebudowy drogi w Dobromierzycach, także na naprawę na ul. Słonecznej i Kościuszki w Werbkowicach. Mieszkańcy czekają kilkadziesiąt lat na doprowadzenie tych dróg do stanu umożliwiającego normalny przejazd. Przygotowujemy także projekty instalacji wodociągowej w Gozdowie, a w dalszym przygotowaniu są projekty odcinków sieci wodociągowej w Konopnem i Kotorowie.

Co odpowiedzieli nam inni samorządowcy? Czytaj w aktualnym papierowym i e-wydaniu Kroniki Tygodnia.

 

par

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (24)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Marta
Marta 12.01.2021, 08:19
Anonimowość niektórym bardzo dodaje odwagi! Jestem pod ogromnym wrażeniem!
postuluję
postuluję 12.01.2021, 11:00
A czy jest jakieś forum publiczne, na który można zabrać głos? Nawet w okresie wyborczym prawie nie organizuje się spotkań z mieszkańcami. To gdzie mają się wypowiadać? Nie popieram żadnej strony, ale organizowanie publicznych spotkań przyda się wszystkim zainteresowany. Pomijam okres covidowy.
x
x 13.01.2021, 10:22
To wszystko jest na fb.
Sołtys
Sołtys 10.01.2021, 12:15
Bojko pozyskał dofinansowania miliony na targowisko i mieszkania socjalne, rozpoczął te inwestycje . To Bojki inwestycje się skończą to na czym łona będzie jechała może przewodniczacy intiligent pomysla podrzuci, bo inaczej sukces to bedzie remincik na drogach powiatowych za powiatowe pieniądze .
kresowiak
kresowiak 09.01.2021, 15:47
Cóż można zrobić za nie całe dwa lata? Dajmy jej dokończyć kadencje a potem rozliczmy!!! Jak ktoś jest ideałem niech się pokaże, a na pewno znajdą na niego "haka".
Marta
Marta 09.01.2021, 14:50
On teraz ma 2 x więcej kasy i zero odpowiedzialności. Jak tak można zatrudnić takiego trutnia przy braku pieniędzy na pobory dla tych co muszą tyrac na takiego nieroba bez honoru.
zazdrosna
zazdrosna 12.01.2021, 07:33
Marta, Tobie i mnie pozostała tylko zazdrość. Trzeba było się uczyć! ;)
Marta
Marta 12.01.2021, 08:10
Dzięki takim "naukowcom" mamy to co mamy .
Pozdrawiam
Hostyniak
Hostyniak 09.01.2021, 13:40
Wójt miała racje co do pana Ożóga bo jak widać po ostatnim zatrudnieniu w szpitalu to on parafrazując z filmu :"Poszukiwana ,poszukiwany" jest to osoba z /zawodu dyrektor/ . Na plus też jest spłata kredytów bo poprzednik to jak grochem o ścianę tylko zadłużał . Zielona zaraza podgryza ale cóż począć , mają prawo do mieszkania na tym terenie i uczestniczenie także w życiu politycznym na szczęście w Werbkowicach poznali się już na tęczowej koniczynie :)
Ta
Ta 09.01.2021, 08:29
Pani nie pasuje zielonej zarazie u nas wszechobecnej i zacofanej.
Mieszkanka Werbkowic
Mieszkanka Werbkowic 08.01.2021, 23:21
Nieprawda, to nie jest dobry wójt. Ma klapki na oczach i uparcie dąży do swojego celu. Po drodze niszczy wielu ludzi. Niszczy tych, którzy mają śmiałość mieć odmienne zdanie. I tu widać jej słabość. Nie toleruje krytyki ani odmiennego zdania. Kto jej ślepo nie popiera to wróg numer jeden. To jest chore.
Agata
Agata 08.01.2021, 22:58
W końcu mamy dobrego Wójta. Tak trzymać.LUDZIE wiedzą jak było przez lata bida i nędza.Teraz jest OK.
Jaka
Jaka 08.01.2021, 09:06
Antifa w Werbkowicach z Jokerem na czele i zieloną zarazą.
Janek
Janek 07.01.2021, 20:50
Te wszystkie inwestycje, rynek, mieszkania socjalne to nie zasługa Rafalskiej tylko Pana Bojki, jej już nic nie pomoże, referendum musi się udać
Jozef
Jozef 07.01.2021, 20:47
Idź babo stąd, bo już żal na ciebie patrzeć. Wstyd na całą Polskę.
zucker
zucker 07.01.2021, 14:19
Pani wójt nie wyszedł Ożóg, Szymczuk i ta dyrektorka ze szkoły, to jest pewnik. Ale reszta w miarę ok ale czekamy na więcej.
Poki
Poki 07.01.2021, 16:19
ona za to nam wyszła- bokiem! Dajcie spokój. Ona jest już spalona w Werbkowicach. Nawet jeżeli jakimś cudem pisowcom uda się odwołać referendum, to nie ma szans na kolejną kadencję. Ludzie plują na nasą myśl o niej!
Biały
Biały 10.01.2021, 09:50
Język Polski trudny język.🤔
Mieszkaniec
Mieszkaniec 07.01.2021, 14:15
Co wy chcecie od tej Pani to jest mądra i piękna kobieta nie jeden facet się ogląda za nią
Poki
Poki 07.01.2021, 16:19
No i nie jeden ksiądz. To już wiemy.
Edward
Edward 07.01.2021, 13:56
Ani piękna ani madra
Hania
Hania 07.01.2021, 11:32
Największą porażką to jest ta kobieta na zdjęciu.
Edward
Edward 07.01.2021, 12:18
Piękna i mądra Pani Wójt.
Laik
Laik 12.01.2021, 09:37
Piękna?????? Mądra????? Naprawdę tak myślisz?

Pozostałe