Trzeszczany: Zmarła społeczniczka

  • 06.01.2021, 07:00
  • par
Trzeszczany: Zmarła społeczniczka
Zmarła Adela Marek z Trzeszczan Drugich. Przez 3 dekady była sołtysem, przez kilka kadencji radną gminy Trzeszczany. Działała w wielu organizacjach pozarządowych.

Wiadomość o śmierci pani Adeli była dla mnie jak grom z jasnego nieba. Tydzień temu rozmawiałyśmy o różnych sprawach dotyczących gminy. Nic nie wskazywało na to, że stan jej zdrowia się pogorszył. Jakieś 2 lata temu pani Adela właśnie z powodu kłopotów ze zdrowiem zrezygnowała z bycia sołtysem. Pełniła ten urząd przez 30 lat. Jednocześnie aktywnie działała w różnych organizacjach pozarządowych, udzielała się w KGW. Była aktywną radną gminy. Dla mnie była wzorem społecznika do naśladowania – wspomina Stanisława Paterak, przewodnicząca Klubu Seniora Platan w Nieledwi.

Adela Marek była inicjatorką budowy Ośrodka Zdrowia w Trzeszczanach, zaangażowała się w tworzenie spółek wodnych w Trzeszczanach.

 – To jej zasługa, że zmeliorowano wiele hektarów gruntu na naszym terenie. Mówiła, że w tym roku podczas sesji Rady Gminy Trzeszczany chciałaby podziękować wszystkim, którzy ją wspierali w różnych inicjatywach. Niestety, nie zdążyła – wspomina Marek Ryś, radny gminy Trzeszczany.

Adela Marek zmarła 28 grudnia. Przeżyła 80 lat. Pochowano ją 30 grudnia na cmentarzu w Trzeszczanach.

par

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
BRAWO Pani Adelo
BRAWO Pani Adelo 07.01.2021, 16:31
Kobieta z charakterem, twarda, odważna, konsekwentna, w sprawach społecznych nie dała sobie w kaszę dmuchać. Przeciwdziałała kombinatorstwom wójtów, urzędników, ujawniała patologię urzędową, dążyła do prawdy. Takich świadomych obywateli jak ona nasz kraj potrzebować zawsze będzie. Nie myśl sobie wójcie jeden z drugim, że jej odejście, to koniec. Szacunek dla niej pozostanie na długo, wystarczy aby krok po kroku ujawnić to, czego za życia nie zdołała zrobić. Bali się jej ci, którzy kombinowali. Patrzyła urzędnikom na ręce, nie patyczkowała się z nimi. Zawsze powtarzała, że gmina szczęścia nie ma ani do wójtów ani większości samorządowców, zawodzili nawet ci, których wspierała. Nie zniechęcała się nigdy do brania inicjatywy w swoje ręce. Przypomnijcie sobie te 3 radne, które swojego czasu łomot spuszczały kombinatorom, przypomnijcie sobie te dawne wyroki karne. Tępiła korupcję, krytykowała tych u władzy, czasu jej zabrakło ale pozostali jeszcze tacy, którzy kontynuować będą jej starania przywrócenia ładu i przejrzystości w gminie. Mam pytanie do obecnego wójta: liczyliśmy na ciebie a ty co nam zademonstrowałeś? Kto cię wspierał niegdyś, pamiętasz? Miał być porządeczek w gminie i co z tego wyszło? Co ty teraz tak na ławie oskarżonych zasiadasz? Pozywasz tych którzy ciebie krytykują, czemu Pani Adeli nie pozwałeś? Przecież nie kryła nigdy, że zawiodła się na tobie jak do władzy się dorwałeś - zupełnie inny Staszek. Niebawem wyjaśnimy sobie kilka spraw i puścimy w eter kuluary lolalnych dygnitarskich poczynań obecnej ekipy. Pani Adela odeszła ale jest jeszcze tu nas paru świadomych i obrotnych obywateli. Dziękujemy Pani Adeli za torowanie drogi do prawdy i odwagę, którą wszczepiła w nas oraz za konsekwencję w szerzeniu PRAWA DO KRYTYKI "elit rządzących", brawo Pani Adelo !!!

Pozostałe