"Kronika Tygodnia" z Wami w święta

  • 20.12.2020, 05:28
  • Robert Horbaczewski, redaktor naczelny "Kroniki Tygodnia"
"Kronika Tygodnia" z Wami w święta
Tradycyjnie to będzie wyjątkowy numer "Kroniki Tygodnia". Świąteczny. Z kalendarzem na nowy 2021 rok, z większą objętością, całostronicową krzyżówką i oczywiście sporą dawką dobrej publicystyki, w sam raz do poczytania w święta.

W tym roku motywem przewodnim naszego kalendarza będą niezwykłe miejsca Zamojszczyzny w obiektywie Bogdana i Kacpra Nowaków z Zamościa. A do poczytania polecam:

 – Pamiętacie "gumowe autobusy"? Wiecie ile miejsc było w autosanach i ikarusach, a ile podróżnych faktycznie w nich jeździło w latach 80. i 90.? I dlaczego na zapuszczane przez niektórych panów baki wciąż mówimy pekaesy? O tym przeczytacie w tekście Leszka Wójtowicza.

 – W Muzeum Regionalnym w Tomaszowie Lub. znajduje się dwanaście zabytkowych samowarów z najlepszej rosyjskiej fabryki w Tule. Jak tam trafiły? Pisze o nich Wioletta Dudek w artykule "Imperialna delicja, czyli czaj z samowaru".

 – Sześć sióstr Kapłonównych z Wierzbia zostało rozdzielonych podczas wysiedlenia 1942. Czy jeszcze kiedy się spotkały? Losy sióstr przedstawia Agnieszka Piela.

 – Są kanarki kształtne i kolorowe, a te z kolei dzielą się na kanarki lipochromowe i melaninowe. O niecodziennej pasji Janusza Osia, wiceburmistrza Krasnobrodu, przeczytacie w reportażu Bogdana Nowaka.

 – Dla nastolatka w Polsce równowartość 35 euro to właściwie kieszonkowe, w Kamerunie tyle kosztuje zapewnienie dziecku rocznej edukacji. O tym jak uczniowie II LO w Zamościu zostali rodzicami czarnych dzieci pisze Anna Szewc.

 – Hrubieszów to najdalej wysunięte na Wschód miasto w Polsce. W czasie PRL-u wybudowano w mieście schrony przeciwatomowe. Dotarł do nich Mariusz Parol.

 – Członkowie KGW Radków, "Pukarzowianki", Huta Tarnawacka i Dyniska zaproponują 12 potraw wigilijnych.

To tylko niektóre z publikacji przygotowanych dla Was. Będzie też panoramiczna świąteczna krzyżówka z atrakcyjnymi nagrodami. Zapraszam Państwa do spędzenia świąt z "Kroniką Tygodnia". Wydanie z kalendarzem na 2021 rok będzie dostępne w sprzedaży od 22 grudnia.

Nie zapomnijcie, że po świętach 29 grudnia w sprzedaży będzie już noworoczny numer "Kroniki Tygodnia". Szykujemy dla Was wiele atrakcyjnych niespodzianek i konkursów. Bądźcie z nami.

Robert Horbaczewski, redaktor naczelny "Kroniki Tygodnia"

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe