Doposażą jednostki OSP

  • 11.12.2020, 06:06
  • wd
Doposażą jednostki OSP
Pięć jednostek OSP z naszego regionu dostanie dotacje na zakup najpotrzebniejszego sprzętu lub odzieży ochronnej. Nie małe, większość powyżej 20 tysięcy złotych.

W województwie lubelskim ze wsparcia skorzysta 19 jednostek, w tym 5 z naszego regionu. OSP w Dziekanowie (gm. Hrubieszów) dostanie 10 tys. zł. OSP w Uchaniach maksymalną kwotę dotacji – 25 tys. zł. Dla trzydziestu kilku strażaków z tej jednostki to naprawdę dobry rok. 16 października przywitali swój pierwszy od 25 lat nowy średni samochód ratowniczo-gaśniczy marki Volvo. Teraz zrobią kolejne zakupy.

 – Jesteśmy w trakcie zamawiania i podpisywania umowy z dostawcą. Doposażymy jednostkę w sześć nowych mundurów, w rękawice, radiostacje przenośne, węże i agregat oddymiający, którego nie mamy – mówi prezes Marcin Stopa.

Wsparcie dostanie OSP w Lipnach Dolnych (gm. Potok Wielki). 25 tys. strażacy zamienią na: specjalne podpory stabilizujące auto, które uległo wypadkowi i z którego strażacy wydobywają poszkodowanych (podpory stabilizują pojazd), piły do wycinania betonu i stali, a także duży zbiornik na wodę, bo takiego w okolicy nie ma żadna straż.

 – Staramy się kupować coś konkretnego, bo na drobne rzeczy zwykle udaje się coś pozyskać z innych źródeł. W tym roku dokupiliśmy dużo sprzętu. Jest naprawdę dobry, aczkolwiek liczymy, że się nie przyda – mówi prezes Paweł Dudek.

Swoją jednostkę za kwotę 24 750 zł doposaży OSP w Tereszpolu-Zaorendzie. Stroje dokupi za 23 tys. zł OSP w Suścu.

 – Zamówiliśmy ubrania specjalne dla sześciu strażaków, którzy są zwykle dostępni i najczęściej wyruszają na akcje, oraz hełmy strażackie.Jedno ubranie kosztuje 2600 zł, a hełm 1200 zł – wylicza prezes Piotr Korkosz. Starsze tego typu stroje zostaną przekazane jednostce, która nie posiada ich w ogóle.

Pieniądze na wsparcie jednostek OSP przekaże Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Lublinie.

wd

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe