Zamość: Przedszkole jak nowe

  • 12.12.2020, 08:30
  • AP
Zamość: Przedszkole jak nowe
Przedszkole Miejskie nr 13 z Oddziałami Integracyjnymi doczekało się remontu. Budynek przy ulicy Wąskiej pamiętający lata 80. ub. wieku przeszedł metamorfozę.

Najpierw w budynku zamontowano windę, którą pokolorowała grupa Stforky. Winda była bardzo potrzebna, ponieważ do placówki uczęszczają dzieci niepełnosprawne ruchowo. Potem miasto Zamość pozyskało pieniądze na termomodernizację budynku. Prace remontowe trwały od początku wakacji.

 – W ramach termomodernizacji dokonano wymiany grzejników, okien we wszystkich pomieszczeniach, rynien. Zmodernizowano instalację grzewczą, odwodniono i ocieplono budynek i stropodach. Wykonano zupełnie nową elewację. Dodatkowo, pomalowano i odnowiono prawie wszystkie pomieszczenia wewnątrz przedszkola. Poprawiły się warunki pobytu dzieci w przedszkolu, ale i warunki pracy. Ujawniły się też w pełni walory estetyczne budynku, który już od wielu lat domagał się remontu – mówi Jadwiga Bartoszczyk, dyrektor przedszkola.

AP

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe