W roli Świętego Mikołaja (TYLKO W GAZECIE)

  • 08.12.2020, 09:00
  • Rozmawiała Agnieszka Piela
W roli Świętego Mikołaja (TYLKO W GAZECIE)
Rozmowa z tajemniczym panem Fryderykiem z Zamościa z wielkim zaangażowaniem wcielającym się od kilku lat w rolę Świętego Mikołaja.

Od dawna „robisz” za Mikołaja?

 – Swoją przygodę z dawaniem prezentów grzecznym dzieciom zacząłem osiem lat temu. Wtedy rynek praktycznie nie istniał. A zapotrzebowanie było ogromne. Pierwszego roku odwiedzałem dzieci od rana do nocy. Spotkania wyznaczane były co pół godziny, abym tylko dojechał i przechwycił do swojego worka prezenty. Później Mikołajów pojawiło się więcej, ale i tak zleceń było dużo.

Nasz rozmówca opowiada również o tym, jak jego praca wygląda w czasie epidemii, gdzie wygrzebał swój pierwszy strój i czy miał jakieś nietypowe zlecenia. Całość przeczytasz w papierowym i e-wydaniu Kroniki Tygodnia.

 

Rozmawiała Agnieszka Piela

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe