Hrubieszów: Główna nagroda dla Jedynki w ekologicznym konkursie

  • 04.12.2020, 13:24
  • ak
Hrubieszów: Główna nagroda dla Jedynki w ekologicznym konkursie
14 tysięcy złotych na wyposażenie pracowni biologicznej – taka jest nagroda dla Szkoły Podstawowej nr 1 im. Bolesława Prusa w Hrubieszowie za wygraną w konkursie ekologicznym „Razem chronimy środowisko!”, organizowanym przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Lublinie oraz Kuratorium Oświaty w Lublinie.

Amelia Pasieka i Mikołaj Karpiuk z klasy III B wraz z opiekunką Pauliną Seweryn przygotowali film dokumentalny, w którym pokazali podejmowane przez szkołę działania na rzecz ochrony środowiska.

 

 

 

Podczas ogłoszenia wyników okazało się, że hrubieszowska Jedynka znalazła się wśród 25 laureatów z całego województwa, wygrywając nagrodę główną, czyli dotację w wysokości 14 tysięcy złotych z WFOŚiGW z przeznaczeniem na wyposażenie pracowni biologicznej.

Celem była edukacja i podnoszenie świadomości ekologicznej dzieci i młodzieży, zarówno poprzez promowanie pozytywnych postaw i zachowań w obszarze ochrony środowiska i przyrody, jak i uświadomienie zagrożeń płynących z nieodpowiedzialnego gospodarowania zasobami środowiska naturalnego.

ak

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe