Gm. Susiec: Ratownicy z Majdanu Sopockiego będą mieć motorówkę

  • 23.11.2020, 07:00
  • ak
Gm. Susiec: Ratownicy z Majdanu Sopockiego będą mieć motorówkę
Do lata jeszcze trochę czasu, ale już wiadomo, że w sezonie ratownicy nad zalewem w Majdanie Sopockim będą mieli do dyspozycji niewielką łódkę motorową.

Gmina otrzymała na ten cel 45 tys. złotych dotacji z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Lublinie. Dzięki temu wsparciu kupiona zostanie łódka ratownicza wraz z przyczepką i specjalistycznym sprzętem do ratownictwa wodnego. Wszystko to trafi do dyspozycji jednostki OSP w Majdanie Sopockim.

Umowa na przekazanie pieniędzy została podpisana w minionym tygodniu przez prezesa WFOŚiGW Grzegorza Grzywaczewskiego oraz wójta gminy Susiec Zbigniewa Naklickiego. 

ak

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Trzeźwomyślącyobywatel
Trzeźwomyślącyobywatel 23.11.2020, 18:49
Kolejny raz urzędnicy chcą spijac śmietankę.
Na początek napisze, że tak naprawdę to co dzieje się w tej urokliwej miejscowości wogóle ich nie obchodzi. Dużo by tu pisać....
Co do sfinansowania motorówki, to nie urząd gminy, lecz inicjatywa tutejszej straży pozyskała środki. Gdy prosili gminę o dofinansowanie to się na nich wypieli. Sami działali w pozyskaniu i dzięki dobrym ludziom udało się. Fakt iż umowa jest podpisana z wójtem świadczy o tym, że umowę muszą podpisać ze zwierzchnikiem.
Piszecie, że łódź będzie nad zalewem. Owszem, to zmniejszy w jakimś stopniu koszty zabezpieczania kąpieliska jakie ponosi gmina. Reasumujac: nie robiąc nic urzędnicy dzięki strażakom zmniejszają koszty gminy...
CZYŻBY sami są bezradni??? To po co oni tam siedzą? Lansować się? To umieją 🤦🏻‍♂️

Pozostałe