Pożar suszarni w Brodach Małych. Gasili ją 7 godzin

  • 19.11.2020, 11:21
  • ak
Pożar suszarni w Brodach Małych. Gasili ją 7 godzin
Na blisko 300 tys. złotych wyceniono wstępnie straty powstałe w wyniku pożaru suszarni zbożowej w Brodach Małych pod Szczebrzeszynem.

Do pożaru doszło w nocą w poniedziałek, 16 listopada. W skupie zboża zapaliła się jedna z suszarni. W pobliżu było jeszcze 20 silosów i istniało duże zagrożenie rozprzestrzenienia się ognia. Strażacy musieli działać błyskawicznie. Na miejscu pracowali zawodowcy z Zamościa i Szczebrzeszyna, a także druhowie kilku okolicznych jednostek OSP. Najpierw podali prąd wody z ziemi, a później do wnętrza suszarni z podnośnika. Po wszystkim, w porozumieniu z kierownictwem zakładu opróżnili zbiornik z ok. 90 ton kukurydzy przelanej wodą.

– Prawdopodobną przyczyną pożaru było zapalenie się kukurydzy wskutek prowadzonego procesu suszenia. Podczas pożaru zużyto około 40 m3 wody. Właściciel oszacował straty na kwotę 300 tys. zł. W działaniach trwających ponad 7 godziny wzięło udział 6 zastępów PSP z JRG Szczebrzeszyn i Zamość oraz OSP: Niedzieliska, Wielącza, Brody Małe, Brody Duże – podsumowuje całą akcję mł. bryg. Andrzej Szozda, rzecznik Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Zamościu.

 

ak

Zdjęcia (1)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe