Zamość: Rozpoczyna się rewitalizacja Starego Miasta

  • 19.11.2020, 08:42
  • ak
Zamość: Rozpoczyna się rewitalizacja Starego Miasta Fot. UM Zamość
To potężny projekt za bardzo duże pieniądze. Na „Rewitalizację Starego Miasta w Zamościu” pójdzie ponad 21,6 mln zł. To w znacznej mierze dotacja z Unii Europejskiej, a także budżetu państwa.

O tym, że pieniądze (przeszło 16 mln zł) zostały miastu przyznane było wiadomo już od dawna. Pisaliśmy o tym TUTAJ i TUTAJ. Teraz czas, by prace w północnej i wschodniej części Starego Miasta ruszyły. Mają potrwać do końca września przyszłego roku.

Co zaplanowano? Przewidziana jest rewitalizacja Bastionu VI (mieści się tam ZSP nr 1), utworzenie Centrum Edukacyjno-Integracyjnego i Klubu Rozwoju Zawodowego. Remontowane mają być też dziedzińce bastionów VI i VII, a także kamienic przy ul. Bazyliańskiej, Ormiańskiej, Greckiej, Pereca, Zamenhofa i Łukasińskiego.

Między parkiem a kortami ma powstać nowoczesny, dostosowany do potrzeb dzieci niepełnosprawnych park zabaw, a także skatepark. W Bastionie VI zostanie utworzony natomiast tor modelarski, na którym mogłyby odbywać się zawody modeli latających.

W ramach projektu zostanie też zainstalowana nowa sieć monitoringu.

 

ak

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (2)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Maria
Maria 23.11.2020, 11:18
Będzie światłowód?
Swiadomy
Swiadomy 21.11.2020, 10:02
Monitoring, kontrola, obozy itditd

Pozostałe