Nie ośli łeb, nie miara zbożowa (TYLKO W GAZECIE)

  • 18.11.2020, 15:10
  • Wioletta Dudek
Nie ośli łeb, nie miara zbożowa (TYLKO W GAZECIE) Tak będzie wyglądała flaga gminy.
Gmina Jarczów też chce mieć swój herb, sztandar oraz insygnia.

W przeddzień Święta Niepodległości wójt Tomasz Tyrka na profilu fejsbukowym gminy opublikował projekt herbu, flagi i sztandaru gminy Jarczów. Teraz czeka na opinie radnych i mieszkańców gminy.

Rozmowy o insygniach dla gminy Jarczów rozpoczęto na początku obecnej kadencji wójta i rady. Zrezygnowano z organizacji konkursu dla młodzieży z miejscowych szkół. Gmina postawiła na wiedzę i doświadczenie specjalistów heraldyków z Lublina: Tadeusza Sobieszka i dra hab. Henryka Seroki (projektował już m.in. herby dla gm. Bełżec, Tarnawatka i Łaszczów).

Jakie są ich propozycje? I co na to radni oraz mieszkańcy? Czytaj w nowej Kronice Tygodnia.

 

Wioletta Dudek

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe