Drogowcy ruszą na kolejne drogi (TYLKO W GAZECIE)

  • 19.11.2020, 07:00
  • Leszek Wójtowicz
Drogowcy ruszą na kolejne drogi (TYLKO W GAZECIE) W powiecie biłgorajskim na remont czekają trzy odcinki dróg powiatowych: Teodorówka – Trzęsiny, Hedwiżyn – Wola Kątecka oraz Wola Kątecka – Czarnystok.
11 samorządów z Zamojszczyzny skorzysta ze środków Funduszu Dróg Samorządowych.

Wreszcie! Ulica Nowy Świat w Żurawcach będzie nawiązywała do swojej nazwy i doczeka się remontu. Gminie Lubycza Królewska, tak jak 10 innym samorządom z regionu, udało się pozyskać wsparcie z Funduszu Dróg Samorządowych w ramach naboru uzupełniającego na ten rok. To ważne, bo dotacja pokrywa od 50 do 70 proc. wartości inwestycji. Resztę dołożą gminy i powiaty.

Listę zadań rekomendowanych do dofinansowania w ramach rządowego programu Lubelski Urząd Wojewódzki upublicznił 3 listopada. Wiadomo, że samorządy z Lubelszczyzny dostaną ponad 70 mln zł dofinansowania z FDS, natomiast wartość wszystkich zadań, które do października przyszłego roku będą realizowane na drogach powiatowych i gminnych na Lubelszczyźnie, przekroczy 120 mln zł.

Do których gmin trafią pieniądze? Jak duże to będą dotacje? Gdzie przeprowadzone zostaną remonty? Szczegóły w nowej Kronice Tygodnia w wersji papierowej i e-wydaniu.

Leszek Wójtowicz

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe