11 listopada. Zamość świętuje online

  • 11.11.2020, 07:00
  • ak
11 listopada. Zamość świętuje online Fot. UM Zamość
Nie będzie patriotycznych manifestacji, parad i przemówień. Wszelkie wydarzenia związane ze 102. rocznicą odzyskania przez Polskę niepodległości w tym roku, ze względu na epidemię przeniosły się do sieci. Każdy kto ma dostęp do internetu, może w nich wziąć udział. Co zaplanowano?

Cyl wydarzeń znaleźć można na facebookowym fanpage`u miasta (TUTAJ). Co w programie?

Na godz. 10 zaplanowano zajęcia dla dzieci, a godzinę później kolejne organizowane przez Muzeum Zamojskie. W samo południe wyemitowane zostanie wystąpienie prezydenta Andrzeja Wnuka. O godz. 14 do obejrzenia będzie koncert patriotyczny Stowarzyszenia Pomocy Dzieciom Niepełnosprawnym "Krok za krokiem", o godz. 16 Zespołu Pieśni i Tańca "Zamojszczyzna", zaś o godz. 17 Orkiestry Symfonicznej im. Karola Namysłowskiego. I wreszcie na koniec o godz. 18 na żywo koncert Harp&Chords Julii i Stanisława Łopuszyńskich.

Już wczoraj, w przeddzień 102. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości w kościele Św. Jana Bożego w Zamościu odprawiono mszę w intencji Ojczyzny. Po nabożeństwie pod pomnikiem Marszałka Józefa Piłsudskiego złożono kwiaty. Gospodarzem uroczystości było wojsko.

 

ak

Zdjęcia (1)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe