Ważny apel zamojskich judoków

  • 08.11.2020, 06:18
  • tomt
Ważny apel zamojskich judoków Fot. Legion Zamość Pod apelem o salę do walk podpisuje się całe środowisko judo w Zamościu.
Po raz pierwszy w historii Zamość był stolicą polskiego judo. W dniach 23-24 października w hali OSiR odbywały się bowiem Mistrzostwa Polski juniorek i juniorów młodszych w ramach Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży. Klubem odpowiedzialnym za organizację zawodów był UKJ Legion Zamość.

W mistrzostwach wzięło udział niemal 300 zawodników z całej Polski, w tym dwoje reprezentantów gospodarzy. W gronie licznych gości znaleźli się m.in. mistrz olimpijski Paweł Nastula, inspektor szkolenia DG RSZ gen. dywizji Marek Sokołowski, prezes PZJ Jacek Zawadka, wiceprezydent miasta Zamość Piotr Zając, dyrektor Wydziału Kultury i Sportu UM Piotr Orzechowski oraz gospodarz obiektu OSiR Mateusz Ferens.

            Blisko szczęścia była Natalia Podolak (kat. 52 kg), którą od medalu dzieliła jedna przegrana walka. Ostatecznie podopieczna trenerów UKJ Legion Zamość zajęła piąte miejsce. Na pozycjach 17-20 w kat. 60 kg sklasyfikowany został natomiast Martin Sendłak.

 –  Po mistrzostwach zebraliśmy mnóstwo ciepłych słów za organizację, a muszę przyznać, że było to dla nas prawdziwe wyzwanie. Ogromna w tym zasługa trenerów pracujących w Legionie oraz rodziców i zawodników, którzy przez kilka dni pomagali w organizacji – wylicza prezes Legionu Zamość Bartłomiej Wach. – Co do kwestii sportowych, to walki stały na bardzo wysokim poziomie, a warto dodać, że zawodnicy w tej grupie wiekowej odnoszą sukcesy na arenach międzynarodowych. Warto podkreślić, że już sam udział w olimpiadzie to duży sukces, ponieważ wcześniej trzeba było przejść przez gęste sito eliminacji.

Przedstawiciele Legionu mają po OOM apel do władz Zamościa.

 – Zwracamy się z prośbą o zapewnienie naszemu klubowi odpowiednich warunków do treningów. W Legionie trenuje ponad stu zawodników, a zajęcia, dzięki uprzejmości dyrekcji szkoły, odbywają się w "Elektryku”. Sala została przystosowana do treningów dla młodszych adeptów judo naszym własnym sumptem. Jednak nie spełnia ona warunków dla wyczynowego i profesjonalnego treningu. W związku z powyższym prosimy o zapewnienie naszemu klubowi godziwych warunków do treningu na macie do judo. Obecnie grupa zaawansowana trenuje w hali mat OSiR-u. Jednak jest to mata zapaśnicza, która nie zapewnia nam optymalnych warunków do treningu, a nawet jest w pewien sposób niebezpieczna. Dochodzi na niej do licznych uszkodzeń stawu skokowego u zawodników. Chcemy, aby władze miasta taką salę do treningów judo wygospodarowały również dla naszych zawodników. Uważamy, że swoją pracą i wynikami sportowymi zasługujemy na nią. W mieście zajmujemy trzecie miejsce pod względem zdobytych punktów w Systemie Sportu Młodzieżowego. Częściowo w zrealizowaniu naszej prośby można byłoby wesprzeć się  ministerialnym programem „Sportowa Polska”, który wspiera takie kluby jak nasz. Program obejmuje modernizację infrastruktury sportowej służącej klubom, w szczególności dotyczących sportów olimpijskich, a judo takim sportem jest. Chętnie spotkamy się z osobami decyzyjnymi z magistratu, aby wspólnie znaleźć rozwiązanie – w imieniu klubu apeluje trener Bartłomiej Wach. 

Świetnie zorganizowana OOM to nie jedyny powód do zadowolenia zamojskich legionistów.

W tym samym czasie Agata Zygmunt wywalczyła bowiem wicemistrzostwo Polski w Młodzieżowych Mistrzostwach Polski w Zapasach Kobiet, które odbyły się 25.10. w Środzie Wlk.

tomt

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe