Hrubieszów: Chryzantemy się nie zmarnują. Co zrobi burmistrz?

  • 31.10.2020, 15:32
  • ak
Hrubieszów: Chryzantemy się nie zmarnują. Co zrobi burmistrz?
Decyzja o zamknięciu cmentarzy przekazana przez rząd z dnia na dzień była szokiem dla sprzedawców kwiatów czy zniczy. Ani dziś, ani jutro, ani pojutrze nie zarobią. Burmistrz Hrubieszowa postanowiła im pomóc. Jak?

Marta Majewska zdecydowała, że miasto odkupi pewną ilość kwiatów i dokona jesiennych nasadzeń w mieście. I to mimo że samorząd takiego wydatku nie planował. 

– Proszę hrubieszowskich przedsiębiorców, o kontakt od poniedziałku z wydziałem gospodarki komunalnej i ochrony środowiska, telefon 84 696 23 80, 84 696 23 82 wew. 55, 56, email: [email protected] Ustalimy formy współpracy – napisała na portalu społecznościowym burmistrz Hrubieszowa.

Dodała również, ze wydane wcześniej zgody na uliczny handel przy cmentarzach zostają automatycznie przedłużone do 7 listopada.

Burmistrz Majewska zaapelowała też do mieszkańców Hrubieszowa, by wsparli lokalnych handlowców.

– Proszę, abyście nie rezygnowali z zakupu kwiatów i zniczy, nawet już po Świętach, żeby wspomóc drobnych handlowców i hodowców kwiatów. Pomóżmy im poprzez zakup kwiatów i zniczy, jeśli nie dziś, to w przyszłym tygodniu! Z pewnością wielu z nas odwiedzi w kolejnych dniach groby bliskich. Pomóżmy tym, którzy znaleźli się niespodziewanie w trudnej sytuacji, nie mogąc w tych dniach prowadzić sprzedaży. Kupione kwiaty można też zagospodarować na balkonie lub we własnym ogrodzie – podpowiada mieszkańcom burmistrz Hrubieszowa.

ak

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (8)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Ot tak uważam
Ot tak uważam 13.11.2020, 22:39
Jacy przedsiębiorcy chyba tylko jeden radny Pan Sołtysiak. Od i taka pomoc lansu w tym mieście. A teraz że było z naszych podatków to Pani burmistrz z panem radnym zapłacą za wszystkich podatki.
KH
KH 13.11.2020, 17:59
Teraz PUP wygląda, jakby część urzędników umarła tam.
Prawnik
Prawnik 01.11.2020, 18:39
Nie ma zamkniecia cmentarzy, jest tylko zakaz wejscia. Tak stanowi rozporzadzenie. Czytac uwaznie. Czyli, jak ktos zamyka to jest to niezgodne z prawem.
Mieszkaniec
Mieszkaniec 01.11.2020, 10:15
Ciekawe dlaczego niemożna tak łatwo skomentować artykułu "gorzki smak cukru z werbkowic". Cały ten felieton stronniczy wobec pani Szymczuk powiedziałbym że to poprostu zwykły atak,ktorego nawet niemożna skomentować. Nie to co o kwiatkach, co mnie obchodzą kwiatki w Hrubieszowie! Tutaj są ważniejsze sprawy do komentowania ale widać że Lubiehrubie lubi stronniczość. Zresztą widać to po sądach w tym mieście KONSTYTUCJA! W tym mieście nic szczególnego nie zmieniło się na lepsze od 25lat. Nic na lepsze
Fgfth
Fgfth 01.11.2020, 08:50
Chryzantemy sadzic a wytrzymają do pierwszego przymrozku. Pieniądze podatników w powietrze... Bo to że ludzie kupują chryzantemy na pomniki to ludzi sprawa, że kwiatek za dwa dni zmarznie... Ale pieniądze podatników... na kwiatki będą wydawać zamiast na służbę zdrowia...
Rav
Rav 31.10.2020, 19:01
No proste, jak nie dziś to we wtorek kupię kwiaty i znicze, jaki problem , żaden.
stopblondzia
stopblondzia 31.10.2020, 17:22
Artykuł sponsorowany. Miejcie odrobinę przyzwoitości. Pierwszy to zrobił prezydent Chełma, blondzia jedynie skopiowała pomysł. Choiaz akurat tutaj dobrze. Tylko bez tego prymitywnego lansu jeśli można. Robić nie gadać.
znafca
znafca 31.10.2020, 16:58
wczoraj pewnie do północy ludzie przychodzili na cmentarz, jakby stali i sprzedawali to by cos sprzedali i zarobili

Pozostałe