Turystyczne oblężenie Roztocza (TYLKO W GAZECIE)

  • 22.10.2020, 08:00
  • Agnieszka Piela
Turystyczne oblężenie Roztocza (TYLKO W GAZECIE) W Zwierzyńcu, tak jak w innych roztoczańskich miasteczkach, turystów nie brakowało.
Pomimo obaw spowodowanych wiosennym lockdownem, wypoczynek na Zamojszczyźnie cieszył się wśród turystów ogromnym powodzeniem. Dla wielu chętnych nawet zabrakło miejsca. Pomógł bon turystyczny i to, że wczasowicze z Polski chcieli wypoczywać z dala od innych, najlepiej w kwaterach agroturystycznych.

Czynnikiem rozwijającym turystykę okazał się rządowy bon turystyczny. Turyści szybko przystosowali się do nowych warunków. Przesiedli się na rowery, do kamperów. Poszukiwali odosobnienia na polach namiotowych i w kameralnych gospodarstwach agroturystycznych. To był udany sezon – mówią jednym głosem prezesi lokalnych stowarzyszeń kwaterodawców. Przyznają jednocześnie, że wiosna i początek sezonu nie były łatwe, trzeba było wypracować pewne zasady i regulaminy, by zapewnić bezpieczeństwo gościom i sobie.

Bon o dużym znaczeniu

Magdalena Tereszczuk, prezes Lokalnej Organizacji Turystycznej "Roztocze", mówi o "zatrzęsieniu turystów" w sezonie.

 – Do maja było tragicznie. Ale potem zdarzały się problemy z wynajęciem kwatery – mówi. Największą popularnością, zdaniem prezes Tereszczuk, cieszyły się agroturystyki z dala od ludzi lub pokoje z oddzielnymi wejściami bez styczności z właścicielami.

Dużo więcej na ten temat przeczytasz w papierowym i e-wydaniu Kroniki Tygodnia.

 

Agnieszka Piela

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe