GM. Tomaszów Lubelski: Pozbądź się azbestu. Są na to pieniądze

  • 18.02.2017, 12:18
  • ak
GM. Tomaszów Lubelski: Pozbądź się azbestu. Są na to pieniądze freeimages.com
Mieszkańcy gminy Tomaszów Lubelski mogą pozbyć się eternitowych dachów i innych elementów zawierających azbest ze swoich gospodarstw. Pieniądze na realizację tego zadania wykłada Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Lublinie.

Samorząd szacuje, że w gm. Tomaszów Lubelski jest jeszcze około 7 tysięcy 455 ton wyrobów, zawierających azbest. Mieszkańcy, którzy chcą usunąć go ze swoich posesji, mogą już składać wnioski o dofinansowanie. Pomoc funduszu będzie wykorzystana na pokrycie wszystkich kosztów związanych z demontażem, transportem i utylizacją azbestu. Właściciel budynku musi jedynie zadbać o nowy dach.

Odpowiednie dokumenty są przyjmowane od końca marca w pokoju numer 5 Urzędu Gminy Tomaszów Lubelski. Niezbędne formularze są dostępne na stronie: www.tomaszowlubelski.pl, a szczegółowe informacje można uzyskać także osobiście pod numerem: 84 664 30 85 wewnętrzny 17.

ak

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe