Wierni: Kościół to nie teatr (TYLKO W GAZECIE)

  • 13.10.2020, 05:52
  • Leszek Wójtowicz
Wierni: Kościół to nie teatr (TYLKO W GAZECIE) Głównym problemem jest brak ołtarza, czyli najważniejszego i najgodniejszego miejsca w kościele.
Część parafian z zamojskiego osiedla Karolówka domaga się nadania katolickiego charakteru świątyni.

Centralnym punktem świątyni nie jest ołtarz i Najświętszy Sakrament, ale stół pański, dookoła którego ustawione są – jak w teatrze – ławki i krzesła. Tak uważają członkowie rady parafialnej oraz część wiernych z os. Karolówka, którzy chcą, żeby wnętrzu kościoła nadać katolicką formę.

O co chodzi? Czy coś w tej sprawie da się zrobić? Przeczytasz w nowej Kronice Tygodnia.

 

Leszek Wójtowicz

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (69)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Obserwator
Obserwator Wczoraj, 23:36
Diabli wierzą w Boga i drżą. Nie czynią dobra i mimo wiary są demonami. Zdemonizowani sataniści uważający się za katolików deptali przez ostatnie miesiące Ciało Chrystusa i uważają, że będą mimo to zbawieni, jak wszyscy bałwochwalcy, sodomici, kłamcy, mordercy i rozpustnicy. To oszustwo o powszechnym zbawieniu dla każdego za darmo znajduje wyraz w nowym mszale i sprawia, że jest ludzka jedność, że każdy może przyjść i się chlebem podzielić. Ale już nie ma ani ofiary, ani Mszy Świętej, ani Ciała Pańskiego. Pozostaje ohyda spustoszenia tam, gdzie nowy mszał będzie używany a bałwochwalcą ten, kto będzie w tym nabożeństwie uczestniczył.

Chrystus powiedział bowiem, konsekrując po raz pierwszy Ciało i Krew swoją, że to Krew „KTÓRA ZA WAS I ZA WIELU BĘDZIE WYLANA NA ODPUSZCZENIE GRZECHÓW.”.

Bergoglio zaś, zajmując miejsce Boga, uzurpując sobie boskie stanowisko zmienił słowa Pana Jezusa które w nowym mszale brzmią: „za was i wszystkich będzie wylana”.
Obserwator
Obserwator Wczoraj, 23:31
Kto mówi, że Msza Święta jest niczym innym jak ucztą, w czasie której spożywamy Chrystusa, jest wyklęty. A co na to sekta neokatehumenatu ???.
leon
leon 20.10.2020, 08:25
Na tej całej drodze neo...bylem 4 lata. Wyrwać się z tego trudno było. Ciągłe telefony bracie my się za ciebie modlimy - wróć. Ledwo zwiałem.
Obserwator
Obserwator 19.10.2020, 21:08
Panie Henryko,Anno i Heleno.Jedna z Was mówi o "Uczcie"zupełnie pomijając istotę rzeczy,że Msza św.to "Ofiara ",a nie "Uczta "."Ucztę"wprowadził jak wspomniał tu jeden z komentatorów Sobór Watykański II,który wprowadził oprócz języków narodowych elementy protestanckie ,niszcząc "sacrum".Prawdziwa Msza św.to Msza wszechczasów Trydencka .A świątynia Opatrzności Bożej w Zamościu na oś.Karolówka ,została zaprojektowana na masońską modłę .Gorącym zwolenniczkom proboszcza tej parafii polecam :
-Nowotwory Watykanu ,Henryka Pająka ,
-Przerywam zmowę milczenia ,o kryzysie w kościele,herezji,apostazji i grzechach zaniedbania ,oraz Trzeba ratować kościół .Abp.Jana Pawła Lengi .Szeroko propagowany modernizm wkroczył do KK szerokim strumieniem .Watykan wykształcił i powołał nowych biskupów ,modernistów ,którzy propagują modernistyczne herezje i mamy tego porażające efekty ,chociażby przy budowie kościołów ,oraz ruchów takich jak neokatachumenat ,o czym świadczą takie wpisy jak :Helena 13.10.2020, 22:20
Ktoś nie rozumie, że będąc na Eucharystii jesteśmy na uczcie Pańskiej. A na uczcie zasiadamy wokół stołu. Nie byłabym zadowolona będąc na uczcie gdybym musiała oglądać czyjeś plecy. Jest to jedyny w Zamościu mądrze zaprojektowany kościół,a Proboszcza mamy wspaniałego. Ale tak łatwo zobaczyć źdźbło w oku brata a belki w swoim oku nie widzieć. Czy nie widzicie, że tam gdzie dzieje się dobro, demon musi wsadzić swoje pazury.
Helena
Helena 20.10.2020, 09:38
Szanowny obserwatorze. Niektórym to trzeba kawe na ławę, wiadomo, że na ołtarzu dzieją się cuda na naszych oczach. Jezus umiera (zostaje przełamany) i Zmartwychwstaje, zostaje wywyższony. Ucztą jest spożywanie Jego ciała i picie jego krwi. A ofiarowuje się na ołtarzu za nas, to katolikowi nie trzeba wyjaśniać. Jak ci pasuje Msza Trydencka to masz taką możliwość. Ludzie czy nie ma w was za grosz miłości, umiecie tylko krytykować, obrażać. I jak ma nie być wojem na tym świecie jak brat bratu wilkiem.
Obserwator
Obserwator 20.10.2020, 20:38
Z sektą trudno rozmawiać,nie trafiają do sekty ,żadne argumenty .Katolik nie może tolerować ,profanacji na jaką decydują się ci którzy przyjmują komunię świętą na 'ŁAPĘ ',a nie jak Bóg przykazał do ust i na klęcząco . Wilkami to jesteście Wy .Już apostoł Paweł mówił z ubolewaniem: ja odchodzę,a do owczarni wejdą wilki.Dzisiaj tych wilków w Kościele jest najwięcej i to na całym świecie. I w waszej parafii też.
Lena
Lena 18.10.2020, 12:16
Szanowni państwo, proponuję zakończyć tę dyskusję bo tylko diabeł się cieszy. Pan Bóg wysłu***e modlitwy w każdym miejscu, czy to w domu, w pracy, czy w lesie, lub każdym innym, gdzie człowiek modli się szczerze i z oddaniem. Zakończcie ten spór, kościół katolicki jako budowla jest zawsze świątynią bożą, czy jest okrągły, kwadratowy czy podłużny, bo jakąkolwiek byłby budowlą to tam jest Bóg i miejsce na modlitwę. Nie drążcie już tego tematu, zamknijcie się w swojej komnacie i oddajcie się swojej rodzinie zamiast jątrzyć i obrażać się nawzajem.
Lena
Lena 18.10.2020, 12:22
Dlaczego wyraz "wysłu***e" został wykropkowany? Pochodzi od wyrazu wysłuchiwać- ja wysłu***ę, ty wysłu***esz, on ona ono wysłu***e. Coś wam się Kroniko źle kojarzy?
anna
anna 18.10.2020, 09:31
Kościół podobny do Kościoła Królowej Polski, i nikt tego nie widzi ?
Helena
Helena 18.10.2020, 11:51
Masz rację Aniu, i do tej w Bristolu, i wielu wielu innych, nie tylko na świecie ale i Polsce. No ale trzeba mieć troszkę wiedzy na ten temat, a nie być tylko zwykłym krzykaczem. Ale jak ludzie nie wiedzą, że nawet zwykły stół staje się ołtarzem w czasie przeistoczenia to o czym mówimy. Nasz Papież odprawiał Eucharystie na odwróconej łodzi, która stała się ołtarzem, ale to tradycyjnym katolikom nie mieści się w głowie.
Henryka
Henryka 17.10.2020, 20:16
Do tradycyjnego katolika któremu zabrakło odwagi żeby się przedstawić choćby z imienia. Szanowny Panie nie dorastaliśmy do wiary jak katechumeni w pierwszych wiekach. Droga Neokatechumenalna, to Kościół który jest widzialnym Ciałem Chrystusa Zmartwychwstałego. Rodzi się z głoszenia "Dobrej Nowiny" którą jest Chrystus, zwyciężca w nas tego wszystkiego, co nas zabija i niszczy. To głoszenie jest apostolskie:jedność i zależność od Biskupa i Proboszcza. Jesteśmy powołani przez Boga, by być sakramentem zbawienia wewnątrz aktualnej struktury parafialnej : rozpoczyna się droga ku dojrzałej wierze, poprzez Katechumenat przeżywany w oparciu o "trójnóg" :Słowo Boże, Liturgia, Wspólnota. Ukazywanie nowego sposobu przeżywania Eucharystii dzisiaj.
Jestem Bogu wdzięczna, że tu na Drodze mogę się uczyć wiary, tak tak uczyć, bo sama tradycja nie wystarczy. Ale uwiodło mnie połączenie tradycji hebrajskiej z chrześcijaństwem, wyjaśnienie znaczenia Świąt chrześcijańskich i nieustanne karmienie się Słowem Bożym. Nauczyłam się stanąć przed sobą w prawdzie, bo nie zdajemy sobie sprawy jak wiele jeszcze siedzi w nas pogaństwa. Jan Paweł II w liście Ogniqualvolta z 1990roku pisze: Uznaję Drogę Neokatechumenalną jako intinerarium fotmacji katolickiej ważnej dla społeczeństwa i dzisiejszych czasów, "dlatego pragnę, aby bracia z Episkopatu docenili i wspomagali to dzieło dla Nowej Ewangelizacji." Droga posiada Statuty zatwierdzone przez Papieża . W mojej wspólnocie jest trzech prezbiterów, rodzina na misji we Francji, i wiele innych owoców Drogi których nie sposób wymienić. Setki młodych mężczyzn z Drogi na całym świecie wyrażają gotowość pójścia drogą kapłaństwa, a dziewczyny - życia konsekrowanego.Jeśli chcesz się dowiedzieć więcej zapraszam na katechezy. W tym momencie zaczęły się w kościele Królowej Polski. Szczęść Boże . Henryka członek Drogi Neokatechumenalnej od trzydziestu lat. Ps. Czy Katedra w Bristolu w zachodniej Anglii to też teatr???
przerażony
przerażony 18.10.2020, 11:17
Wpis porażający i przerażający. Jest nowomową człowieka, który został poddany obróbce psychomanipulacyjnej, tragiczny w swojej wymowie. To forum nie jest miejscem żeby w sposób wystarczający odnieść się w pełni do jego treści. Uprawia pani sekciarstwo, które zaczerpnęło po trosze z wielu sekt. Zawiera elementy panteizmu (Bóg jest wszędzie i wszystko jest Bogiem) retoryki jechowców, przypisywanie sobie atrybutów, których nie nadał wam ani Chrystus, ani Kościół. (np. przypisywanie sobie "sakramentu zbawienia" struktury parafialnej) oraz wprowadzenie elementów obcych i wrogich kościołowi katolickiemu. Na przykład cyt. "połączenie tradycji hebrajskiej z chrześcijaństwem". Drogę do tej demolki otworzył II Sobór Watykański, i teraz niestety prezentuje szanowna pani jego owoce. To on wprowadził do katolickiej liturgii elementy protestancko-judaistyczne i teatralne. (drugie czytanie ze Starego Testamentu, podawanie rąk na znak pokoju, spowiadanie się braciom i siostrom, hałaśliwa muzyka, dziewczynki i chłopaki czytające lekcję, etc) Pani dramat polega na tym, że pani nie rozumie w co pani została wkręcona. W jeszcze gorszej sytuacji są ci, którzy są liderami, "moderato-rnistami" tych fałszywych ruchów. Ja pani szczerze współczuję. Tak się zagubić to musi być prawdziwy koszmar. ("wróć córko, wróć, z daleka")
Ale dziękuję za to świadectwo, było potrzebne, jeszcze jedna taka pani Henia i jedna taka Ewa, to temu księdzu z Karolówki z tego jego katomachomenatu ucieknie połowa ludzi.
Henryka
Henryka 18.10.2020, 13:23
Panie przerażony, nasze imiona zapisane są w Niebie, myślę, że ma Pan jakieś imię którego nie należy się wstydzić. Jestem przerażona twoją ignorancją. W 1974r. Papież Paweł VI uznaje Drogę jako owac Soboru Watykańskego II. Święty Jan Paweł II umacniał, wspomagał Drogę. Również Benedykt XVI towarzyszył Drodze, wspierał ją i zachęcał do rozszerzenia działalności misyjnej. Podczas Jego pontyfikatu w roku 2008 Papieska Rada do spraw Świeckich ostatecznie zatwierdziła Statut Drogi. Papież Franciszek w 2014 roku podczas audiencji braci z Drogi powiedział :dziękuję wam za radość waszej wiary i za żarliwość waszego chrześcijańskiego świadectwa Bogu niech będą dzięki. Na innej audiencji 6 marca 2015 roku "zawsze mówię, że Droga Neokatechumenalna wyświadcza Kościołowi wielkie dobro. Na obchodach 50 lat powstania Drogi Papież Franciszek powiedział: wasz charyzmat jest wielkim darem Boga dla Kościoła naszych czasów. Proszę powiedz któremu Papieżowi zażucasz sekciarstwo? Któremu kłamstwo? Który popiera sektę? A ja mam się bardzo dobrze, zbędna troska. Szczęść Boże
Obserwator
Obserwator 21.10.2020, 21:10
Sekciarstwo uprawią Bergolio ,który w żadnym razie nie zachowuje się jak papież ,mówi na powitanie "dzień dobry" ,a na pożegnanie " smacznego obiadu ",miast Pochwalić Jezusa Chrystusa .Jakoś nigdy z jego ust to nie padło .Sieje herezje i jak słusznie abp.Jan Paweł Lenga nazwał go "heretykiem ".Mądremu dość .Proboszcz z waszej "świątyni" w miejscu Ołtarza i Tabernakulum ,postawił 'Tron"na którym zasiada podczas każdej mszy świętej. Smutne. to ale prawdziwe ,stawia się wyżej Boga ,za co odpowie na Sądzie Ostatecznym !!!.
Henryka
Henryka 22.10.2020, 20:08
"Szawle, Szawle, dlaczego Mnie prześladujesz" Dz 9, 1nn
Do Wiesław Huk
Do Wiesław Huk 17.10.2020, 13:41
Panie W. Huk! Zamiast szukać sensacji rozmawiając ze swoim Proboszczem przez media niech pan opowie Redakcji co z FUNDUSZEM ŚWIĘTEGO JERZEGO I ŚWIADECTWAMI udziałowymi Narodowych Funduszy Inwestycyjnych. Świadectwa zebrane, pan Suszek Marek gdzie jest? Jak zakończyło się to uwłaszczenie , co ze spółką, ze świadectwami? 1 udział =100 zl. Był pan chyba w Radzie Nadzorczej. To jest ciekawszy temat. Jest pan odważny to czekamy na wyjaśnienia.
W. Huk
W. Huk 17.10.2020, 18:26
Do „anonimowego” autora wpisu powyżej.
Skoro przywołany personalnie, to oczywiście odpowiem. Przede wszystkim proszę mnie nie sytuować po żadnej stronie tego sporu. Ja nie byłem uczestnikiem żadnej z rozmów członków Rady Parafialnej z ks. Proboszczem. Nikt i nigdy nie pytał mnie o opinię na temat budowanego obiektu. Natomiast oczywistą prawdą jest, że od wielu lat na każdym forum wyrażałem swoją negatywną opinię o powstającej budowli mówiąc jednoznacznie, że to nie jest katolicka świątynia. Mówiłem podczas licznych pielgrzymek, EDK, a także i w sytuacji kiedy ktoś ten wątek podjął. No i najważniejsze wyrażałem opinię "personalnie występując pod własnym imieniem i nazwiskiem", zawsze. Nigdy w formie anonimu (jak autor niniejszego wpisu) tak też jak to sprzed ołtarza została pomówiona Rada Parafialna o uwaga ! "rozsiewanie plotek". W tym miejscu najważniejsze, "to pomówienie Rady przez ks. Proboszcza" przeniosło dyskusję w publiczny obieg medialny. Członkami Rady są poważni wierni i nie mogli sobie oni pozwolić na szarganie dobrego imienia, i to niezależnie kto by tego nie czynił.
Co do FśwJ, jako przewodniczący rady nadzorczej mając największą wiedzę oraz umocowanie z tytułu sprawowanego mandatu zgłosiłem wniosek do prokuratury. Lata 1997-2001 jednak ówczesny układ polityczny nie sprzyjał wszczęciu śledztwa. Po zmianie władzy wniosek powtórzyłem, a ponieważ został on wzmocniony także przez kilku udziałowców z terenu Polski, to prokuratura śledztwo wszczęła, które zakończyło się skierowaniem sprawy do sądu. Winni w procesie karnym zostali ukarani.
W obieg medialny przez anonymusa jw. zostało wprowadzone oprócz mojego także i drugie nazwisko. Ta osoba nie jest parafianinem, jego ta sprawa nie dotyczy. Kronikę czyta, lub nie, nie może się bronić. Przedstawiono go w negatywnym świetle. Proszę wziąć pod uwagę, że jednak sieć nie jest anonimowa. W przypadku pozwu Policja znajdzie autora wpisu.
Pytanie
Pytanie 17.10.2020, 23:22
Czy zdjęcie z pogrzebu jest Pana autorstwa czy to zdjecie Redakcja wybrała?
Odpowiedz
Odpowiedz 17.10.2020, 22:24
Nie ma we wpisie nic negatywnego tylko pytanie o wyjaśnienie o znany Panu temat. Proszę mniej emocji wkładać we wpisy i nie mylić przedstawienia prawdy z pomówieniem, bo tu nikt nikogo nie pomawia zwłaszcza sprzed ołtarza. Stwierdzenie "nikt mnie nie pytał o budowę kościoła" jest słabe. Trzeba było po wysłuchaniu przedstawionego projektu samemu zgłosić się do Proboszcza, a nie teraz chodzić po gazetach z uwagami. Lepiej rozmawiać, a nie obrażać ludzi np. na fb. A Rada Parafialna nie jest chyba w sporze z Księdzem Proboszczem. Proszę nie odpowiadać za wszystkich tylko za siebie. Czy jest Pan w ogóle w Radzie Parafialnej? Czy Kronika i ten temat o którym mówi całe miasto jest tematem parafialnym?. Ktoś ten temat rozpoczął.
Tradycyjny katolik
Tradycyjny katolik 17.10.2020, 13:41
Parafia ta była pompowana przez neokatechumenat dopóki ktoś trzeźwy z Rady Parafialnej nie krzyknął "król jest nagi", "sprawdzam". No i co ? Okazało się, że budowla anonsowana w "stylu greckim" była wznoszona dla bardzo wąskiej sekty, która liczy może nie więcej niż 30 osób. Tradycyjnych katolików na Karolówce, którzy poczuli się zdezorientowani i oszukani jest zaś ponad 3 tysiące. Bańka "glorii" pękła. Trzeba z tego teraz jakoś wybrnąć. Tutaj nikt nie ustąpi. Ani wierni, tradycyjni katolicy, bo stoi za nimi 2 tys. lat tradycji. Ani też organizacja neokatechumenalna, bo od czasów II Soboru Watykańskiego i wpuszczenia przez Jana XXIII "swądu szatana" do KK masoneria zrobiła wiele aby tradycję zniszczyć. Struktury budowane przez Franciszka nie pozwolą im ustąpić. Zdajmy więc sobie sprawę z osadzenia ideowego stron. Jesteśmy zarówno świadkami, jak też i uczestnikami walki hierarchicznego kościoła szatana na ziemi (masonerii) z Kościołem Chrystusowym. Gdzie jest ten "wróg" ?, zagrożenie ?, o to trudno odczytać. Wszędzie, od telewizora, aż po same struktury KK. Szatan jest zbyt inteligentny, aby swego swądu tam nie wpuścił. Neokatechumenat na swoją korzyść sytuacji nie "zakrzyczy". Choć jak widać wykazał się aktywnością.
Ja na dzisiaj nie widzę żadnego dobrego wyjścia z tej sytuacji. Ta budowla, choćby nie wiem jak ją "przerabiano" wewnątrz kościołem katolickim nigdy już nie zostanie. Bo i nie miała nim być. Najlepiej sprzedać ją Lidlowi na market i za uzyskane pieniądze wybudować prawdziwy katolicki kościół. W tym przypadku nie da się odwrócić sytuacji jak z kościołem Franciszkanów. Było kino, będzie znowu kościół. Tej budowli na Karolówce nie da się już przerobić. Za taki stan wielu ponosi odpowiedzialność. Dopuścili do takiej sytuacji, to niech teraz znajdują wyjście.
do tradycyjny katolik
do tradycyjny katolik 17.10.2020, 14:13
Proszę wypowiadać się za siebie, a nie za 3 tys. osób. Dla mnie to jest świątynia KK i jest to niesprawiedliwa opinia dla katolików i Księdza Proboszcza. Zapowiedź "tu nikt nie ustąpi" co zapowiada tradycyjny katoliku?
Tradycyjny katolik
Tradycyjny katolik 17.10.2020, 18:44
Tekst jest jednoznaczny, wypowiadam się we własnym imieniu i jakby go złośliwie nie interpretować, to nie da się wyczytać, że wypowiadam się "za 3 tys. osób."
Co zapowiada ?, ano to, że Jezus Chrystus po blisko 10 latach profanacji zapewne znajdzie godne miejsce, godny tron w Swoim Własnym Kościele. Tak domniemam, tak bym chciał, może się ziści.
Odpowiedz
Odpowiedz 17.10.2020, 23:31
Cytuję wpis - "Tradycyjnych katolików na Karolówce, którzy poczuli się zdezorientowani i oszukani jest zaś ponad 3 tysiące"... To jest wpis we własnym imieniu?



Do przedmówcy
Do przedmówcy 17.10.2020, 22:56
Trochę więcej pokory, bo pycha kroczy zawsze przed upadkiem. Najwyższa ligo KK trochę więcej pokory.
Helena
Helena 17.10.2020, 12:01
Droga Mario dlaczego nie stanęłaś w obronie księdza Proboszcza jak GO obrażano, i 99,9% parafian. Ja również nie jestem za przemocą ale czy można siedzieć cicho jak kilka osób terroryzuje całą parafię.
Dddd
Dddd 15.10.2020, 22:38
Co to za bzdury
Tomek Misztal
Tomek Misztal 14.10.2020, 19:21
Jak macie takie nusy pisać to zamknijcie to gazetę w cholerę. Bzdury jakich mało. Parafia i księża kościół to niesamowita jedność. Ksiądz Jarek to osoba na odpowiednim miejscu w odpowiednim czasie. To kościół się zmienia z duchem czasu ale wszystko pozostaje tradycyjne. Jestem dumny że mogę w tej wspólnocie żyć i mieć takiego przewodnika do nieba. Tomek M
Jolanta
Jolanta 16.10.2020, 14:23
Tomku, nie wypada się tak wyrażać, poza tym skoro do gazety zgłosili się ci którzy szukając DZIURY w całym przekazali tak informacje, że wydały się wiarygodne, no to taka informacja się ukazała, ale widzisz, że nie ma tu hejtu na księdza, tylko obrona tego, co zrobił do tej pory i chwała mu za to. A donosiciele niech się wstydzą, bo skrzywdzili człowieka.
Mirek
Mirek 14.10.2020, 15:55
Widać że nie które pani zle znoszą meno pauzę, mąż nie daje po sobie jeżdzić, sąsiedzi też, więc trzeba znależć kogoś do bicia a że ksiądz znalazł się na drodze to postanowiły po nim pojeżdzić.Są to "najświętsze tercjanki Karolówki".Które kiedyś nie dopuszczały nikogo w pobliże ołtarza.
Maria
Maria 15.10.2020, 11:54
Komentarz obraźliwy. Rozumiem zażenowanie sytuacją ale to nie daje nikomu prawa do obrażania innych
Wdzięczne za Parafię
Wdzięczne za Parafię 14.10.2020, 11:57
Na początku istnienia naszej Parafii, Ksiądz Proboszcz informował bardzo szczegółowo nie raz, nie dwa ale mnóstwo razy o tym jak będzie wyglądał nasz Kościół. Wówczas wszyscy się na to godzili. Zdziwieniem dla nas było słysząc takie informacje. Nie rozumiemy tego. Mamy nadzieję, że spór ten, jakże krzywdzący dla Księdza Proboszcza oraz Kapłanów a także całej naszej Parafii zostanie zażegnany. To jest Parafia wyjątkowa i charyzmatyczna, niech wzrasta w zgodzie i pokoju. A najbliższy teatr znajduje się w Lublinie
Parafianin
Parafianin 14.10.2020, 08:42
Ciekawy jestem, kto tym biednym "reformatorom" namieszał w głowach... Parafia bardzo dobrze prowadzona, proboszcz współpracujący ze wspólnotą, o wszystkim co się dzieje w parafii i na budowie informuje na bieżąco. Plany architektoniczne zatwierdzone przez odpowiednie instytucje kościelne i świeckie, nie ma żadnej samowoli. Ilość wiernych uczestniczących w nabożeństwach mówi sama za siebie.
P.S. Pan "Redaktor" powinien informacje potwierdzić z trzech niezależnych źródeł, a do tego co nieco doczytać o strukturze budowli sakralnych Kościoła Katolickiego.
Helena
Helena 13.10.2020, 22:20
Ktoś nie rozumie, że będąc na Eucharystii jesteśmy na uczcie Pańskiej. A na uczcie zasiadamy wokół stołu. Nie byłabym zadowolona będąc na uczcie gdybym musiała oglądać czyjeś plecy. Jest to jedyny w Zamościu mądrze zaprojektowany kościół,a Proboszcza mamy wspaniałego. Ale tak łatwo zobaczyć źdźbło w oku brata a belki w swoim oku nie widzieć. Czy nie widzicie, że tam gdzie dzieje się dobro, demon musi wsadzić swoje pazury.
Z zewnatrz
Z zewnatrz 17.10.2020, 17:02
To nie tylko uczta. Prosze sprawdzic w katechizmie KK czym jest istotnie Eucharystia.
Anna
Anna 14.10.2020, 12:54
Heleno, nic dodać, nic ująć- przykro, ze tacy ludzie nagłośnili tę sprawę, ale widać po komentarzach że uderzyli nie w naszego proboszcza tylko w samych siebie. Panie Huk, jak Pan siadasz tam gdzie zawsze to chyba lepiej Pan widzisz ołtarz, niż gdybyś miał przed sobą kogoś w ławce kto zasłaniałby Panu widok na ołtarz. Nie wiem kto redakcji dostarczył zdjęcie z pogrzebu tragicznie zmarłego księdza Krystiana, ale to nie w porządku tak czynić panie fotograf, mógł pan zrobić zdjęcie wnętrza kościoła w czasie gdy tam nie było mszy i ludzi.
Paul Dirac
Paul Dirac 13.10.2020, 20:25
"O ile jesteśmy uczciwi, a naukowcy powinni być tacy, musimy przyznać, że religia jest zbieraniną fałszywych stwierdzeń, bez żadnych podstaw w rzeczywistości. Sama idea Boga, to wytwór ludzkiej wyobraźni. To zupełnie zrozumiałe, dlaczego pierwotni ludzie, którzy o wiele bardziej byli narażeni na łaskę i niełaskę sił przyrody, niż my dzisiaj, personifikowali te siły w strachu i z drżeniem. Ale dziś, gdy już zrozumieliśmy tak wiele naturalnych procesów w przyrodzie, nie mamy takiej potrzeby. Nie mogę dostrzec, za żadne skarby świata, jak Wszechmogący Bóg pomaga nam w jakikolwiek sposób. To, co widzę – że to założenie prowadzi do tak bezproduktywnych pytań – dlaczego Bóg pozwala na tak wiele nieszczęść i niesprawiedliwości, wyzysku biednych przez bogatych i wszystkich innych okropności. Mógł temu zapobiec. Jeśli religia jest ciągle nauczana, to bynajmniej nie z powodu, iżby jej idee wciąż nas przekonywały. Lecz po prostu dlatego, że niektórzy z nas chcą zapewnić spokój klas niższych. Spokojnymi ludźmi jest o wiele łatwiej rządzić niż krzykliwymi i niezadowolonymi. Jest też znacznie łatwiej ich eksploatować. Religia to rodzaj opium dla ludu, które pozwala uśpić ludzi w pobożnych marzeniach i skłonić aby zapomnieli o krzywdach, jakie są im wyrządzane. Stąd wynika sojusz owych dwu wielkich potęg politycznych, państwa i Kościoła. Państwo i Kościół potrzebują iluzji, że dobry Bóg nagrodzi ludzi w niebie, nie na ziemi – tych wszystkich którzy godzą się na niesprawiedliwości, którzy wypełniają swoje obowiązki cicho i bez narzekania. Dlatego właśnie uczciwe stwierdzenie, że Bóg jest tylko wytworem ludzkiej wyobraźni, nazywane jest przez Kościół najgorszym ze wszystkich grzechów śmiertelnych." - Pual Dirac - fizyk, twórca mechanika kwantowej, zdobywca Nagrody Nobla.
Katolik
Katolik 14.10.2020, 09:11
Paul jeśli nie jesteś katolikiem i przeszkadza Ci wiara katolicka to nie wcinaj się i nie pisz głupstw
Odp.
Odp. 13.10.2020, 21:05
To post dotyczący wiary, a nie nauki. Hipotezy naukowe na inny post powinny trafić.
Uwaga
Uwaga 13.10.2020, 19:58
Zniszczyć można wszystko bardzo szybko. Szkoda, że sięgnięto po dyskusję za pomocą mediów. Ktoś na chyba ego napompowane jak balon, skoro takiego rozgłosu chce.
wierny
wierny 13.10.2020, 17:51
Przecież nabożeństwa to jest swego rodzaju teatr w Polsce. Zobaczcie na bogatą scenografię - złoto, marmury, bogate stroje kapłanów - inne na każdą okazję, rytuały. Naprawdę to wszystko jest konieczne aby się pomodlić do Boga i przekazać Słowo Boże?
Bernadeta
Bernadeta 13.10.2020, 17:38
Pan redaktor Leszek Wójtowicz został wprowadzony w błąd, to nieliczni wierni, a raczej niewierni wypowiedzieli się w imieniu nas wszystkich parafian. Nie wiem dlaczego szukają przysłowiowej dziury w całym. Wyrządzili wielką przykrość naszemu księdzu proboszczowi i całej naszej katolickiej rodzinie gromadzącej się w kościele Świętej Bożej Opatrzności. Jak ktoś już wspomniał wcześniej na forum, parafianie stoją murem za naszym księdzem Jarkiem, który od podstaw budował tę świątynię, a poza tym projekt budowy nie jest jego autorstwa tylko jest to projekt architektoniczny, zatwierdzony przez odpowiednie instytucje budowlane. zwracam się do "mącicieli"- zajmijcie się swoim życiem, rodzinami, w których niejedno macie do poprawienia, a w naszym kościele nie musicie uczestniczyć w nabożeństwach, jest w naszym mieście kilka kościołów, w których możecie się dobrze czuć.

Pozostałe