Gm. Frampol: Strażacy z Radzięcina mają nowy wóz

  • 09.10.2020, 09:03
  • ak
Gm. Frampol: Strażacy z Radzięcina mają nowy wóz Fot. UMiG Frampol
To nie był tani nabytek. Nowy wóz bojowy dla strażaków z OSP w Radzięcinie kosztował prawie 800 tys. zł.

To jest średni samochód ratowniczo-gaśniczy marki volvo z napędem na cztery koła. Ma automatyczną skrzynię biegów, a na wyposażeniu m.in. sprzęt hydrauliczny, armaturę pożarniczą, sprzęt ratowniczy i ochrony dróg oddechowych, a także agregat prądotwórczy i zbiornik na wodę o pojemności 3000 litrów.

Pojazd kosztował dokładnie 799 tys. 500 zł. Pieniądze na jego zakup pochodziły z różnych źródeł. Wojewódzki Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Lublinie wyłożył 380 tys. zł, z MSWiA przekazano 180 tys. zł, a 239 tys. 500 zł przekazała gmina.

ak

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe