Zamość: PUP rozdaje pieniądze na założenie własnej firmy

  • 07.10.2020, 14:00
  • ak
Zamość: PUP rozdaje pieniądze na założenie własnej firmy
Do 15 października Powiatowy Urząd Pracy w Zamościu przyjmuje wnioski od osób bezrobotnych, które chciałyby założyć własną firmę. Na rozpoczęcie działalności gospodarczej można otrzymać 22 tys. zł.

Pośredniak ma do rozdysponowania 924 tys. zł. Pieniądze pochodzą z kilku źródeł, m.in. Funduszu Pracy (dla wszystkich bezrobotnych - 10 osób), programu „U siebie-edycja 2" (dla osób po zakończeniu zatrudnienia lub działalności gospodarczej poza granicami RP - 2 osoby), programu „Wieś bez barier – edycja 2" (dla bezrobotnych mieszkających na wsi - 24 osoby), „EKO- edycja 2" (dla zainteresowanych tworzeniem zielonych miejsc pracy - 4 osoby) oraz „Powrót na rynek" (dla tych, którzy zostali zwolnieni w 2020 - 2 osoby). 

Wypełnione dokumenty (do pobrania na stronie internetowej PUP Zamośćnależy składać w formie papierowej do specjalnie oznaczonej skrzynki znajdującej się przed urzędem. W przypadku wysyłania wniosków pocztą lub jako przesyłkę kurierską o przyjęciu zdecyduje data wpływu do siedziby PUP w Zamościu.

Rozstrzygniecie konkursu przewidziano do końca października.

ak

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (2)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
patologia pup
patologia pup 08.10.2020, 12:25
Ile tych pieniedzy jest marnowane. Najchętniej dają dotacje, samotnym matkom ze wsi. Potem 10. fryzjer na tej samej ulicy, który zarabia tylko na zus. Potem zamykają taką dzialność, bo nie mają na opłaty. Urzad pracy zadowolony, bo sie pozbył na rok bezrobotnego. Wyrzucił w błoto publiczne pieniadze na dotacje(czyli niczyje), zus zadowolony, bo urwał przez rok kawalek tortu, panie z urzędu pracy miały prace, a za kolejny rok, osoba zamyka działaność i wraca do UP.
Bartosz
Bartosz 07.10.2020, 16:41
nareszcie!

Pozostałe