Hrebenne: Jechali do Polski na "lewych" papierach. Już ponad 500 takich przypadków

  • 29.09.2020, 14:06
  • ak
Hrebenne: Jechali do Polski na "lewych" papierach. Już ponad 500 takich przypadków Fot. NOSG
Chcieli wjechać do Polski, ale odpowiednich dokumentów nie mieli. Więc je sobie zorganizowali nielegalnie. Ale oszustwo zostało wykryte podczas odprawy granicznej.

Mowa o czworgu obywatelach Ukrainy, który granicę w Hrebennem przekraczali w ostatnią niedzielę (27 września). dwaj mężczyźni i dwie kobiety podczas odprawy przedstawili polskim służbom dokumenty zaświadczające o tym, że w Polsce mają podjąć legalną pracę. Ale strażnikom granicznym coś "nie grało". Sprawdzili te papiery dokładnie i okazało się, że są sfałszowane.

Cała czwórka odpowie teraz za posługiwanie się przy kontroli granicznej fałszywymi dokumentami. Zgodnie z polskim prawem grozi za to do 5 lat więzienia.

– Funkcjonariusze z Nadbużańskiego Oddziału Straży Granicznej, w swej codziennej służbie, podczas prowadzonych kontroli granicznych, ujawnili w tym roku ponad 520 fałszerstw różnych dokumentów przedstawianych do kontroli. Najczęściej fałszowane są: „Oświadczenia o zamiarze powierzenia pracy”, paszporty, wizy, dowody rejestracyjne pojazdów, polisy ubezpieczeniowe, zezwolenia na pobyt oraz prawa jazdy – podsumowuje Dariusz Sienicki, rzecznik prasowy NOSG.

 

ak

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe