Tomaszów Lubelski: Obwodnica będzie szersza

  • 25.09.2020, 08:18
  • ak
Tomaszów Lubelski: Obwodnica będzie szersza Fot. UM Tomaszów Lubelski Aneks do umowy podpisano w środę, 23 września
Obwodnica Tomaszowa Lubelskiego ma wyglądać inaczej, niż wstępnie zakładano. Już wiadomo, że będzie miała dwie jezdnie. Aneks do umowy z wykonawcą został już podpisany.

Ta dodatkowa nitka ma powstać między węzłami Tomaszów Lub. Północ -Tomaszów Lubelski Południe. Jezdnia zostanie zbudowana na odcinku ok. 5,4 km. Przy niej powstanie cała niezbędna infrastruktura, a także estakada nad doliną Sołokiji.

Tak zakłada umowa między Generalną Dyrekcją Dróg Krajowych i Autostrad a firmą Mota Engil Central Europe S.A. Wykonawca ma 11 miesięcy na zaprojektowanie drogi i uzyskanie niezbędnych decyzji, w tym pozwolenia na budowę. Wartość tego dodatkowego zamówienia opiewa na przeszło 74 mlon zł.

– Podpisany aneks do umowy to kolejny krok do budowy dwujezdniowej drogi ekspresowej S17 w kierunku południowo-wschodnim. W przyszłym roku planujemy ogłosić także przetargi na wyłonienie wykonawców trzech odcinków SI7 od węzła Zamość Wschód do Hrebennego, o łącznej długości ponad 47 km – mówi Mirosław Czech, dyrektor lubelskiego oddziału GDDKiA.

Przypomnijmy, że prace przy budowie długo oczekiwanej obwodnicy miasta ruszyły wiosną 2019 roku. Są już zrealizowane w 70 procentach. Wartość całości to ponad 193 mln zł.

Jedna, pierwotnie zakładana jezdnia ma być gotowa w połowie przyszłego roku. Druga w czwartym kwartale 2022.

ak

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
RW
RW 26.09.2020, 19:44
Sołokii

Pozostałe