Hrubieszów: Sąsiedzi pomogli poszkodowanej kobiecie

  • 19.09.2020, 07:16
  • Mariusz Parol
Hrubieszów: Sąsiedzi pomogli poszkodowanej kobiecie
Ponad 5 tys. zł zebrali mieszkańcy osiedla Zielone na pomoc kobiecie, której ulewny deszcz zawalił dach i zdewastował dom.

Pod koniec sierpnia rzęsista ulewa zniszczyła dom 52-letniej mieszkanki osiedla Zielone. Rozpadł się dach, woda zniszczyła ocieplenie stropu, podwieszany sufit, instalację elektryczną, zalała wszystkie pomieszczenia w budynku. Dom nie nadaje się do zamieszkania. Wymaga gruntownego remontu.

 – Sąsiedzi z ul. Dębowej harowali przez dwa dni. Trzeba było uprzątnąć i wynieść z domu to, co zostało i nie nadaje się do dalszego użytkowania. Strażacy z tutejszej OSP ściągali zalaną watę ociepleniową. Komendant zawodowej straży pożarnej odmówił folii do zakrycia zniszczonego dachu na budynku. Tłumaczył, że w tym dniu nie było burzy ani wichury. Folię dało miasto. Właścicielka zniszczonego domu przeprowadziła się tutaj niedawno, osobiście jej nie znałam do tej pory. Ale gdy jej pomagaliśmy, wyznała mi: "Gdyby nie pani, sąsiedzi i strażacy ochotnicy, to… miałam same najczarniejsze myśli" – powiedziała nam Henryka Letnianczyn, przewodnicząca Zarządu Osiedla Zielone.

To właśnie ona zorganizowała zbiórkę pieniędzy na rzecz poszkodowanej. Wsparcie przekazał Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej. Strażacy ochotnicy z własnych pieniędzy kupili drewnianą konstrukcję do zawieszania płyt sufitowych. Anonimowy darczyńca przekazał pieniądze na zakup paneli do ogrzewania mieszkania.

 – Mieszkankę naszego osiedla spotkało nieszczęście, ale dzięki wrażliwości, hojności i pomocy różnych osób udało się zaradzić niektórym skutkom tego nieszczęścia. Jestem bardzo wdzięczna sąsiadom z ulicy Dębowej, strażakom ochotnikom i pani burmistrz Majewskiej – mówi Henryka Letnianczyn.

Mariusz Parol

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (3)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
ia
ia 21.09.2020, 12:05
piszę tutaj bo nie ma inneej mozliwości: jakis mało rozgarniety decydent nakazał segregowwanie odpadow bio do odrebnych pojemników i bez opakowania - tak jak leci, trzeba by tego nierozgarnietego urzędasa postawic teraz przy pojemniku na odpdy bio żeby zobaczył te roje much,meszek i os oraz poczuł smrod roznoszący sie dookoła
Anna
Anna 20.09.2020, 08:51
Tę wrażliwość na krzywdę czy nieszczęście innych trzeba najpierw z ludzi wydobyć. I właśnie to potrafiła zrobić pani Henia. Brawo, brawo pani Heniu.Jest pani nie tylko energiczną organizatorką i społeczniczką, ale po prostu dobrym człowiekiem.
Ania L.
Ania L. 20.09.2020, 08:42
Tę wrażliwość na nieszczęście innych trzeba najpierw z ludzi wydobyć i to właśnie zrobiła pani Henia Letnianczyn. Brawo pani Heniu, jest pani nie tylko świetną energiczną organizatorką, społeczniczką, ale przede wszystkim dobrym człowiekiem.

Pozostałe