STOP wściekliźnie. Będzie akcja szczepienia lisów

  • 12.09.2020, 07:09
  • ak
STOP wściekliźnie. Będzie akcja szczepienia lisów Fot. pixabay.com
Od najbliższego piątku do poniedziałku (18-21 września) w naszym województwie prowadzona będzie akcja szczepienia lisów przeciwko wściekliźnie.

Takie akcje wojewódzki lekarz weterynarii zleca kilka razy do roku. Specjalne preparaty w formie aluminiowo-plastikowych blistrów o bardzo intensywnym zapachu będą zrzucane z samolotów. Na każdy kilometr kwadratowy wyznaczonej powierzchni lasów, pól i łąk ma spaść ok. 20-30 dawek.

Należy unikać jakiegokolwiek kontaktu ze specyfikiem, a gdyby jednak do tego doszło, trzeba jak najszybciej skontaktować się z lekarzem. Natomiast każdy kontakt zwierząt domowych ze szczepionką należy zgłosić weterynarzowi. Powinno się jednak w czasie szczepień i ok. 2 tygodni po ich zakończeniu psy trzymać na uwięzi, a koty w zamknięciu.

ak

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe