Trzeszczany: Hucpy nie było – niesmak pozostał (TYLKO W GAZECIE)

  • 08.09.2020, 08:39
  • Mariusz Parol
Trzeszczany: Hucpy nie było – niesmak pozostał (TYLKO W GAZECIE) Starosta Aneta Karpiuk: Zależy nam na przebudowie drogi, która jest jedną z dwóch najbardziej ruchliwych w powiecie i najczęściej uczęszczaną w gminie Trzeszczany.
Rzecz o tym jak szef Rady Gminy Trzeszczany potraktował gości...

Klub radnych "Wspólny Cel" z Trzeszczan zaprosił na sesję starostę hrubieszowskiego. Aneta Karpiuk miała poinformować radnych o planach przebudowy najbardziej ruchliwej drogi powiatowej w tej gminie. – Radni najpierw powinni wysłuchać raportu o stanie gminy i zagłosować nad absolutorium dla wójta – stwierdził przewodniczący Rady Gminy i nie udzielił głosu staroście. Opozycja nazwała jego zachowanie skandalicznym.

Co wyniknie z tej niezręcznej sytuacji? Czytaj w nowej Kronice Tygodnia

Mariusz Parol

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (163)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Pytanie
Pytanie 13.09.2020, 22:38
Kiedy w końcu władze PiS wywalą tę trójkę zdrajców. Jakoś nie bardzo wierzę w te zapewnienia; już niedługo, niebawem, wkrótce itp. Czyżby pan premier Sasin zapomniał o tej haniebnej zdradzie? My mieszkańcy nie zapomnieliśmy i bardzo nas dziwi, że renegaci nie zostali natychmiast usunięci ze struktur partii. Tyle szumu medialnego, artykułów, komentarzy i..
... cisza zupełna. Czyżby po cichu dostali błogosławieństwo na ten pakt z ZSL-em? Czy ktoś wie coś w tej sprawie? bo mnie coś tutaj bardzo śmierdzi.
Pamiętam
Pamiętam 14.09.2020, 03:50
Jak PIS dawał tu słowo o usunięciu przysięgali.
Który
Który 17.09.2020, 10:24
PIS jest teraz PISem, Starostowy czy lokalny?
Elo
Elo 12.09.2020, 21:34
Nowa droga jest potrzebna i do tego nie ma wątpliwości ale jest małe zasadnicze pytanie Panie Radny czy gminę na tą drogę stać teraz właśnie teraz gdy zaplanowane są równie ważne inwestycje odkładane już od wielu lat? I czy spełnienie tych ambicji jest warte ewentualnego zadłużenia które tak czy inaczej będą musieli pokryć mieszkańcy?
Elo
Elo 12.09.2020, 21:26
Jak rozumiem gdy dojdzie do wzrostu opłat pobieranych przez gminę od zwykłego Kowalskiego to Pan Radny z innymi stanie na pierwszej linii i będzie mówił że tak trzeba? A nie usunie się w cień i za winkla będzie głosił że to nie oni tylko wójt bo oni to w sumie nic nie mogą?
Nieledew
Nieledew 13.09.2020, 10:33
Po pierwsze nie jestem radnym tylko zwykłym mieszkańcem po drugie ty uważasz że tzw remonty które są obecnie wykonywane na drodze plus remonty aut bo zawieszenie i nie tylko leci na tej drodze co najmniej raz na rok to uważasz że jak to piszesz zwykły Kowalski robi za darmo?! Dobra droga to lepszy komfort jazdy, zdecydowanie mniej napraw auta, większe bezpieczeństwo. Jeśli ktoś pisze o rozwoju pod tym kątem ja tylko przypomnę że tak droga prowadzi do jednego z niewielu w tym powiecie zakładu przemysłowego, do sołectwa największego w powiecie Nieledw i do miejscowości siedziby gminy a po drodze są jeszcze inne mniejsze lub większe firmy np Kresmot. Ta droga również rolnicy transportują np buraki zboże itd. Proszę więc nie szafować podatkiem bo można oczywiście nie płacić i zostawić ta drogę tak jak jest. Ciekawe na jak długo. Wybór należy do mieszkańców
Elo
Elo 13.09.2020, 12:06
Nie wiem czy Pan jest czy nie a komentarz pisany był na ogólnym i akurat to było pytanie otwarte do Radnego. Co do Pana wypowiedzi...już małe dzieci uczy się że 2+2=4 i jakby nie patrzeć nihuhu nie wyjdzie więcej albo jak kto woli z pustego to i Salomon nie naleje. Z tego co wiadomo droga jest drogą powiatową więc dlaczego miałoby to drenować budżet gminy?
X
X 13.09.2020, 10:38
Nikt nie kwestionuje konieczności budowy drogi. Trzeba było się dogadywać w sprawie dofinansowania, ustalać razem a nie jakiś najazd i wymuszanie. Czy uważacie że Wójt nie chce tej drogi?
Nieledew
Nieledew 12.09.2020, 16:48
Śmieszą już te opowieści chcemy drogę ale taniej. Chcemy ale inaczej itp. To są opowieści niczym nie poparte, a na pewno nie wiedzą fachową odnośnie realnych kosztów budowy, przebudowy dróg. Został dla tej drogi sporządzony kosztorys oparty o projekt budowlany. Projekt budowlany opierał się na obecnych parametrach drogi, jakości tej drogi i przyszłego przeznaczenia. Natężenie ruchu, dopuszczalna masa pojazdów, bezpieczeństwo kierowców i przechodniów, szczególnie w obszarze zabudowanym, przy obiektach użyteczności publicznej np szkoły itp. Proszę zobaczyć na koszty innych dróg wskazanych przez powiat do przebudowy lub remontu https://m.facebook.com/story.p… koszt za km jest podobny. Koszty oczywiście prawdopodobnie spadną po przetargu. Jako gmina, jako mieszkancy, mamy dwa wyjścia albo współpracować ze starostwem jako gmina i to zadanie wójta i rady gminy, albo powiedzieć że my chcemy taniej, inaczej że nic nie dołożymy, że to nie nasza droga itp. Skutek będzie prawdopodobnie taki, że będziemy jeździli po drodze jaką mamy obecnie. Wybierajmy i potem nie narzekajmy bo druga okazja na dofinansowanie może nie trafić się zbyt szybko. Mieszkańcy chcą przebudowy tej drogi, a wola mieszkańców jest najważniejsza.
Fakt
Fakt 13.09.2020, 12:30
A mnie śmieszy i wprowadza w zakłopotanie Twoja zdolność do wykonywania podstawowych działań matematycznych i twierdzenie że koszt wskazanych na F.B. działań jest podobny bo;
Działanie I to koszt za 1 km. - 2 284 731,10
Działanie II to koszt za 1 km - 3 514 948,40
działanie III to koszt za 1 km - 1 025 632,10
Czy w dalszym ciągu nie widzisz różnicy i nie próbuj mi wmówić że w Powiecie Zamojskim są nieudacznicy bo z tym się nie zgodzę gdyż osobiście znam kilku doświadczonych, wspaniałych drogowców. I to właśnie zgodnie z wypracowaną tam koncepcją przebudowa drogi Grabowiec- Skierbieszów- Wólka Orłowska jest praktycznie na ukończeniu o wiele szybciej, o wiele taniej i o wiele dłuższy odcinek. Zaznaczam że jest to ta sama droga obciążona w tamtym rejonie znacznie większym natężeniem ruchu to jak to jest tam jest dobrze, tam wytrzyma a tutaj w naszym rejonie już nie. Pamiętam że od samego początku sposób i zakres przebudowy drogi Powiatowej Ostrówek - Hrubieszów był pomysłem autorskim i sztandarowym ówczesnej Pani Przewodniczącej R. P. a obecnej Starosty Anety Karpiuk z kosztorysem przeszło 2 miliony za 1 km. z koncepcją zburzenia wszystkich chodników i zatoczek autobusowych niedawno budowanych w ramach wspólnych inwestycji Powiat - Gmina w podziale kosztów 50% Gmina i 50% Powiat. Pamiętam zapewnienia że nie będziemy robić fuszerki że pozyskamy środki i jak zrobimy to na wiele lat. Pamiętam wypowiedzi że biedne Gminy nie mogą ponosić takich kosztów bo ich nie stać. Więc do pracy. Ja osobiście jak i wiele osób z którymi rozmawiam jestem za tym żeby wreszcie zbudować w Nieledwi stację wodociągową i przebudować bardzo awaryjny odcinek wodociągu to jest priorytet i zdanie własne Gminy a jego koszt to jak czytałem ok. 4 miliony zł. Wiem że trwa termomodernizacja szkoły w Trzeszczanach koszt jak słyszałem ok . 2 700 000,00 zł. do dziś jest tam ogrzewanie elektryczne( bardzo drogie) Oglądając sesję R.G. padła informacja że jeszcze jest szansa na kolektory i panele fotowoltaiczne koszt projektu ok. 2 600 000.00 zł Razem 9 300 000.00 zł, przy budżecie Gminy w takiej wysokości ok. 13 milionów więc z czego zrezygnować by dołożyć i ile do drogi Powiatowej bo żądanie przez Powiat kwoty widniejącej w piśmie opublikowanym na F.B. 3 138 472,18 jest jak najbardziej nie do spełnienia
Z Raportu o Stanie Gminy wiem że Gmina ma jeszcze ok. 1 700 00,00 zł zadłużenia, że spłacamy jeszcze kredyt zaciągnięty na autobus szkolny w 2007r a obecna ekipa rządząca na pokrycie deficytu zaciągnęła kredyt jedynie w 2015. w wysokości 190 tys. zł. więc gospodarują oszczędnie aby tak dalej. Jako mieszkaniec wiem że ścieki odprowadzamy w dalszym ciągu do firmy REAL i na tym polu wkrótce będzie potrzebna inwestycja w postaci oczyszczalni ścieków dla miejscowości Nieledew z kosztorysem zapewne ok. 7 - 8 milionów. Wiem że jednym z czynników decydującym o zdolności kredytowej Gminy są jej dochody więc nie możemy zadłużać się w nieskończoność i te wymienione fakty mające oparcie w dokumentach a nie w plotkach mnie mieszkańca nie śmieszą a wręcz przeciwnie.
Pas
Pas 14.09.2020, 15:36
Paneli nie będzie nawet tym nie myślcie.
Podnóżek
Podnóżek 14.09.2020, 19:03
A co bedziii, sonary?
Nieledew
Nieledew 13.09.2020, 18:04
Po pierwsze mówiłem o średnim koszcie wyciągnij sobie średnia z tych trzech dróg ile ci wyjdzie?! Coś około 2 mln za km. Przebudowa drogi to nie przepis na szarlotke ze zawsze jest ten sam przepis ten sam skład i ta sama cena składników. To a propos Wólki Orłowskiej itp.
Co do zadłużenia to średnio zorientowany mieszkaniec już wie, że wkład UE nie wchodzi do zadłużenia gminy. Jeśli chodzi o oczyszczalnie ścieków to nie słychać aby real miał odciąć osiedle tym bardziej że chyba technologia tej oczyszczalni przemysłowej oparta jest również o potrzebę ścieków bytowych. Co do kolektorów to po pierwsze ten projekt nie dostał dofinansowania, jeśli nawet by dostał w przyszłości to montaż wygląda tak że jest wkład UE reszta to wkład mieszkańca tak chyba było ostatnio więc tutaj gmina nie poniesie wkładu. Co do szkoły w Trzeszczanach to faktycznie zastanawia wybór tej szkoły która jest w sumie nowa, a szkoła w Nieledwi zaczyna się sypać bo już ma swoje lata. Uważam że należało złożyć na te dwie szkoły. Co do zadłużenia jeśli teraz nie będziemy się zadłużali na wkład własny do projektów i starali się o środki UE, to za kilka lat okaże się że będziemy musieli zadłużać się na całość inwestycji bo środki z UE się skończą, a problemy pozostaną. Pozdrawiam;)
Fakt
Fakt 13.09.2020, 21:14
Średnio zorientowany mieszkaniec również wie że przez zakład produkujący żywność nie mogą płynąć i być oczyszczane ścieki bytowe i ten temat był już znany ok 15 lat temu. Ten sam mieszkaniec ma prawo oczekiwać by z kranu w jego domostwie płynęła czysta i dobra woda.Myślę że jeśli wszystkie inwestycje miałyby być sfinansowane tylko z budżetu Gminy to byłoby to nierealne do wykonania, może jedna z tych tańszych.Jestem też za tym żeby zadłużyć się po to by uzyskać fundusze na wkład własny do projektów realizowanych na terenie Gminy i będących jej zadaniami własnymi z udziałem środków z UE a jak coś zostanie to wtedy dołożyć do drogi Powiatowej ale zrobić to z rozsądkiem i w wysokości gwarantującej bezpieczeństwo finansowe Gminy a tym samym nas mieszkańców . nie neguję potrzeby termomodernizacji szkoły w Nieledwi jak najbardziej tak Co do szkoły w Trzeszczanach to słyszałem że rachunki za energię dawno przekroczyły 200 tyś. i są to pieniądze pochodzące z budżetu Gminy Trzeszczany czyli nas wszystkich a nie z sołectwa Trzeszczany.
Bąk
Bąk 13.09.2020, 19:20
Mamy dwa punkty widzenia lub jak to woli dwie prawdy a ty mieszkańcu gminy wyrób sobie swój punkt widzenia.Dobrze się pisze i można wymagać gdy za śmieci więcej się płaci niż podatku do Gminy.I tym miłym akcentem zostawiam do przemyślenia.zeby nie obudzić się z ręką w nocniku.
Fakt
Fakt 13.09.2020, 20:28
Masz rację Bąk, komentarze o nicku Mieszkaniec pisze Jan który opłaty za śmieci ma kilka razy więcej niż podatku. A swoją drogą jak mi się przypomina to podczas przygody z samorządem którą ten pan ma w swoim życiorysie nie został wykonany ani 1 km. tej drogi, zapytam dlaczego? czyżby potrzeby gminy Mircze i Dołhobyczów były priorytetem 16 lat rządów ZSL-lu
Skunks
Skunks 12.09.2020, 18:28
Poczekajmy najpierw na listę rankingową, jak oceniono nasze wnioski i czy wogóle dostaniemy dofinansowanie. Wprawdzie województwo lubelskie na 2021 rok otrzymało środki w kwocie ponad 264 mln zł, zaraz po województwie mazowieckim (302 mln zł) oraz przed Wielkopolską (228 mln zł). Jest to bardzo duża kwota, ale czy potrafiliśmy zrobić dobre wnioski i skorzystamy z tych pieniędzy, to się okaże. Nie chciałbym być w skórze pani starosty i zarządu gdyby okazało się, że nie dostaniemy ani grosza. Bądźmy zatem optymistami, gdyż nie tylko pani staroście zależy na dobru mieszkańców, czyli nas.
Skunks
Skunks 14.09.2020, 22:10
P.S
Co tak minusujecie? Już trzęsiecie portkami, że na złożone wnioski możecie nie dostać pieniędzy? Ciekawe jakie wytłumaczenie wówczas znajdziecie, bo z pewnością nie z powodu małych śrofków finansowych, jakie otrzymało nasze województwo. Poprzednikom zarzucaliście, że nie wykazali inicjatywy w zakresie pozyskiwania środków, tylko że wszystkie realizowane przez was w 2020 r. inwestycje to sukces pani Maryli Symczuk. Macie zatem pole do popisu, aby pokazać jak zdobywa się pieniądze he he he.
?
? 12.09.2020, 19:47
Wnioski pisane były przez ekipę pod dowództwem Pani MS czy AK?
Takie życie
Takie życie 12.09.2020, 19:58
Jak nie dostaną forsy, to zwalą na poprzedni zarząd, a jak dostaną to będzie lans, lansik, lansunio. W informacji zamieszczonej na stronie starostwa nie dodano, która ekipa przygotowała wnioski.
?
? 12.09.2020, 17:18
Budowa tej drogi jest rozłożona na 2 lata?
A ile dokłada się miasto i gmina Hrubieszów? Wiadomo już?
O!
O! 12.09.2020, 12:19
Ludzie, proszę komentujcie wszystkie wydarzenia tej nowej pseudo władzy. Oni mają nadzieję, że w myśl powiedzenia Józefa K. "Popiszo, popiszo i zapomno" po kilkudziesięciu komentarzach, wpisów nie będzie. I rzeczywiście tak się dzieje, po 3, 4 dniach już wpisy zanikają. Nie !! Nie!! Powinniśmy nie ustawać i na bieżąco wytykać ich błędy, dyletanctwo, nepotyzm, nie szanowanie ludzi i wiele innych spraw, które mają wpływ na działalność starostwa jako urzędu i wpływ na prowadzone sprawy inwestycyjne, społeczne, oświatowe , a przede wszystkim abyśmy mogli mieć wpływ na to aby nie dopuścić do stagnacji i prawdziwego zaścianka, jak nas postrzegają ludzie z zewnątrz. Kronika tygodnia nam to umożliwia, za bardzo dziękuję.
TO
TO 12.09.2020, 04:27
Się Karpiuk popisała z resztą świty, najazdem na RG, normalnie to nie można było po ludzku się dogadać, a sorki dogadana była tylko z przyd....sem radnym Ryś na hucpę, którego oficjalnie Michał M ogłosił gumowym uchem starostwa.
Gratulacje
Gratulacje 12.09.2020, 10:43
Tym komentarze wystawiasz świadectwo tylko sobie.
sssa
sssa 11.09.2020, 12:42
http://www.patriot24.net/video…

To elektorat
Waszja
Waszja 12.09.2020, 16:35
Czyj elektorat?Ja widzę zmęczonego mężczyznę i zabalsamowanego niby księdza.
Zośka
Zośka 11.09.2020, 12:31
Elo,Elo. A czy powiat się dokłada do budowy dróg gminnych?
ZK
ZK 11.09.2020, 07:05
Drogi to już budowano kilka lat temu. Ten schemat się nie sprawdził.
https://www.kronikatygodnia.pl…
Hucpa
Hucpa 10.09.2020, 22:22
Toxic woman
Rolnik
Rolnik 10.09.2020, 20:37
Wyraz poślad posiada 8 definicji:

1.
poślad
-
odpad z młócki zbożowej

2.
poślad
-
ziarno zbóż gorszego gatunku
3.
poślad
-
Gorszy gatunek ziarna zbóż, używany głownie na pasze
4.
poślad
-
Niskogatunkowe ziarno na paszę
5.
poślad
-
Ziarno gorszego gatunku używanego głównie jako pasza
6.
poślad
-
Ziarno na paszę
7.
poślad
-
Ziarno zbóż gorszego gatunku, używane jako pasza
8.
poślad
-
Ziarno zbóż wybrakowane
siemka
siemka 10.09.2020, 21:46
Plewy,siano,koniczyna i właśnie o tym napisałam.
Wstyd
Wstyd 10.09.2020, 19:16
Pisać,pisać i zostawiać ślad....
siemka
siemka 10.09.2020, 19:20
Poślad
Wstyd
Wstyd 10.09.2020, 18:14
30 milionów na drogi w gminie Trzeszczany? A Uchanie to co pies? U nas nie mieszkają ludzie?
Przecież macie 5 starostę Czerwonkę
Przecież macie 5 starostę Czerwonkę 11.09.2020, 07:34
Nie dba o was, a to leń.
Bukmacher
Bukmacher 10.09.2020, 17:25
Może zabawimy się w obstawianie zakładów, którą sesję gminy, jako następną po Trzeszczanach, odwiedzą główni aktorzy tego cyrku. Ja obstawiam, że gminę Hrubieszów i wójta Zająca.
Czas
Czas 11.09.2020, 07:36
Polowań na Zające,a to młode wilki nienażarte.
A.S.
A.S. 10.09.2020, 17:51
Może by tak już nie odwiedzali tylko posiedzieli na miejscu i dopilnowali spraw ww własnym urzędzie bo się dopchać do tej pani nie można. Później będzie że zawinił pracownik.
TZ
TZ 10.09.2020, 15:35
Zapraszam do czytania
https://www.kronikatygodnia.pl…
I już
I już 10.09.2020, 14:28
Nie dawać ani grosza. Ewentualnie przeznaczyć kwotę odszkodowania od byłej pracownicy.
Sponsorka
Sponsorka 10.09.2020, 14:32
Swojej okolicy chyba nie będzie się migać i dołoży ze swoich, dla dobra gminy jest przecież za całym sercem.
Zdzisłąw K.
Zdzisłąw K. 10.09.2020, 12:33
Zobaczcie
https://www.kronikatygodnia.pl…
Teraz
Teraz 10.09.2020, 14:23
Opaski na usta i nos się zakłada, a sąd zielonej zarazie na oczach kazał nosić jak temidzie, to normalka przywykliśmy do przekrętów.
Zgadnijcie
Zgadnijcie 10.09.2020, 11:07
Co robi trójka zdrajców za zamkniętymi drzwiami gabinetów, tak że pracownicy nie mogą się dostać w żadnej urzędowej sprawie?Już to pracownicy sprawdzili, oni czytają z wypiekami na swych zdradzieckich mordach wszystkie komentarze zamieszczone w kronice tygodnia. A paź Marcin Z., jako wybitnie uczony politolog ma za zadanie udzielać odpowiedzi. Ostatnio tylko cóś popadł w niełaskę u królowej drugi paź Mareczek, bo siedzi u siebie zniechęcony do całego świata i powtarza tylko "to nie tak miało być".
No i co sprawdziliście już gdzie jest kamerka?
TO
TO 10.09.2020, 14:29
Już swoich reklam w T Z nie czyrtają , a fe..
Miss
Miss 10.09.2020, 11:47
A myślałam że chodzi o Dominika poslusznego, Stanisława wiernego i pierwszą...
Jan Kowalski (Kronikarz)
Jan Kowalski (Kronikarz) 10.09.2020, 10:49
To jest hucpa i niesmak.
https://www.kronikatygodnia.pl…
Trzeszczańczyk
Trzeszczańczyk 09.09.2020, 21:03
2.151250 zł planowane zadłużenie na koniec roku Gminy Trzeszczany a Wy chcecie ciągnąć kasę. O nie,nie,nie. Droga powiatowa powiat buduje.
Cel
Cel 10.09.2020, 05:59
Prosty gmina zbankrutuje, Wójtem będzie Karpiuk bo to ona drogę zbuduje. A winny Sasin bo dał 30 mln, chytre babsko,perfidne.

Pozostałe