Liczba bezdomnych w Zamościu spadła - wynika ze statystyk

  • 15.02.2017, 08:00
  • ak
Liczba bezdomnych w Zamościu spadła - wynika ze statystyk freeimages.com
W Zamościu jest mniej bezdomnych, niż było przed kilkoma laty - wynika ze statystyk magistratu. Miasto wzięło udział w ogólnopolskiej akcji liczenia osób, które nie mają domu.

Przeprowadzono ją w zeszłym tygodniu (nocą z 8 na 9 lutego). W liczeniu bezdomnych brali udział pracownicy Miejskiego Centrum Pomocy rodzinie, a także strażnicy miejscy i policjanci.

Okazało się wówczas, że w Zamościu przebywa 42 bezdomnych. Przed rokiem było ich o tej porze 61.

Na początku lutego br. w schronisku przebywały 34 osoby bezdomne. W jednym z mieszkań na Starówce pomieszkiwał jeden taki człowiek, dwie kolejne znalazły schronienie na działkach przy Fredry i Miłosza. Trzech bezdomnych służby odnalazły w jednym z pustostanów, a kolejnych dwóch w Ośrodku dla Osób Nietrzeźwych.

Ze statystyk UM Zamość wynika, że w roku 2013  w nocy z 7-8 lutego  na terenie miasta przebywało 61 osób bezdomnych, w tym 44 w schronisku , a 17 w innych miejscach, m.in. w pustostanach, domkach i altankach działkowych.

– Natomiast w 2015 r.  w nocy 21-22 stycznia na terenie miasta Zamość przebywały 44 osoby bezdomne,w tym 42 w schronisku, a dwie w w innych miejscach - informuje Marek Gajewski, rzecznik prezydenta Zamościa. Dodaje, że z informacji przekazanych z Zakładu Karnego w Zamościu wynika, iż w dniach 8-9 lutego br. w Zakładzie Karnym w Zamościu przebywało 11 osób bezdomnych. To ludzie pochodzący z różnych gmin.

ak

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe