Bo to zwykłe podróbki były

  • 24.08.2020, 14:57
  • m
Bo to zwykłe podróbki były Fot. KPP w Zamościu
W niedzielę, na giełdzie w Mokrem obywatele Bułgarii sprzedawali ubrania i buty z podrobionymi znakami towarowymi znanych światowych marek. Nie spodziewali się, że dopadną ich policjanci. Teraz mają kłopoty.

Policjanci z zamojskiej komendy zajmujący się zwalczaniem przestępczości gospodarczej razem z funkcjonariuszami IV Referatu Realizacji w Zamościu Lubelskiego Urzędu Celno – Skarbowego oraz funkcjonariuszami Straży Granicznej w Zamościu kontrolowali w niedzielę stoiska handlowe na giełdzie towarowej w Mokrem.

Na jednym ze stoisk było ponad 600 sztuk odzieży oznaczonej nielegalnie znakami renomowanych firm. Sprzedawał je 41-letni obywatel Bułgarii. Na kolejnym stoisku ponad 330 par butów znanych firm. Handlowała nimi 29-letni obywatelka Bułgarii.

- Towar został zabezpieczony, a właściciele nielegalnego asortymentu zatrzymani w policyjnym areszcie. Usłyszą zarzuty naruszenia przepisów ustawy prawo własności przemysłowej. Za wprowadzanie do obrotu przedmiotów z zastrzeżonymi i podrobionymi znakami towarowymi grozi wysoka grzywna, kara ograniczenia wolności albo kara pozbawienia wolności do lat 5.- mówi st. asp. Dorota Krukowska - Bubiło rzecznik prasowy KPP w Zamościu.

 

m

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe