Podróże na emeryturze, czyli seniorzy z Telatyna w Krakowie (ZDJĘCIA)

  • 07.08.2020, 11:27
  • Materiał nadesłany
Podróże na emeryturze, czyli seniorzy z Telatyna w Krakowie (ZDJĘCIA) Fot. UG Telatyn
W dniach 4-5 sierpnia seniorzy z gminy Telatyn byli na wycieczce w Krakowie – Łagiewnikach i Zakopanem, w ramach zadania ,,Aktywizacja Seniorów na terenie Gminy Telatyn" – Poznajemy swój kraj.

Był to wyjazd pełen pozytywnych emocji i wrażeń, które pozostaną w pamięci na długo.

Pierwszego dnia seniorzy zwiedzili najważniejsze miejsca w Krakowie – Wawel oraz Katedrę, gdzie złożyli kwiaty na grobie Marszałka Józefa Piłsudskiego oraz Pary Prezydenckiej Marii i Lecha Kaczyńskich, zobaczyli krakowskie Sukiennice, przeszli się uliczkami miasta, ,,odwiedzili" smoka wawelskiego, a przede wszystkim miło spędzili czas.

Następnie udali się do Łagiewnik, gdzie odwiedzili Sanktuarium Bożego Miłosierdzia oraz cały kompleks sakralny – m.in. odtworzoną celę, w której mieszkała siostra Faustyna Kowalska.

Wieczorem, po przyjeździe do pensjonatu seniorzy mieli możliwość wysłuchania występu regionalnej kapeli góralskiej. Drugi dzień pobytu obejmował zwiedzanie Zakopanego i choć trochę nie dopisywała pogoda to humory były wspaniałe.

Seniorzy zwiedzili Kaplicę w Jaszczurówce, jeden z najpiękniejszych pomników sztuki i stylu zakopiańskiego którą zaprojektował Stanisław Witkiewicz. Następnie wszyscy odwiedzili Sanktuarium Matki Bożej Fatimskiej na Krzeptówkach, które zachwyca swoim pięknem i atmosferą, Kościół Matki Bożej Częstochowskiej oraz Cmentarz Zasłużonych na Pęksowym Brzyzku, który stanowi cenny pomnik historii Zakopanego, na którym spoczywają ludzie związani z tworzeniem regionalnej kultury i sztuki.

Z oddali widzieli Willę ATMA, w której mieszkał i tworzył ceniony polski kompozytor Karol Szymanowski. Niezapomnianą atrakcją był również wjazd na Gubałówkę (1126m). Na zakończenie zwiedzania seniorzy odwiedzili Małą i Wielką Krokiew, na której od 1980 roku odbywają sie zawody z serii Pucharu Świata.

Projekt ,,Aktywizacja seniorów na terenie gminy Telatyn" jest współfinansowany przez Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej w ramach Rządowego Programu na rzecz Aktywności Społecznej Osób Starszych na lata 2014-2020.

Materiał nadesłany

Zdjęcia (17)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (2)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Rad
Rad 08.08.2020, 11:23
Myślałem źe starsi to i mądzejsi
nie każdy może, nie każdy chce
nie każdy może, nie każdy chce 07.08.2020, 15:34
no to mamy nowe ognisko zakażeń w Telatynie, na grupowym zdjeciu wszyscy bez maseczek

Pozostałe