Hrubieszów: Komórka w więzieniu? Wykluczone

  • 07.08.2020, 09:12
  • ak
Hrubieszów: Komórka w więzieniu? Wykluczone Fot. ZK Hrubieszów
Osadzeni nie mają prawa mieć w celach telefonów komórkowych. Ale bardzo by chcieli, dlatego czasami ktoś próbuje je dla nich przemycić. Tak było ostatnio w Zakładzie Karnym w Hrubieszowie. Dzięki czujności funkcjonariuszy przesyłka do adresata nie dotarła.

Telefon był ukryty w paczce, która do hrubieszowskiego więzienia dotarła w poniedziałek, 3 sierpnia. Podobnie jak inne przesyłki została poddana wnikliwej kontroli, w trakcie której próba nielegalnego przekazania urządzenia wyszła na jaw.

"Służba Więzienna podejmuje szereg działań aby przedmioty niedozwolone nie przedostawały się na teren jednostek organizacyjnych. Codziennie dokonywane są kontrole cel mieszkalnych i pomieszczeń, w których przebywają osadzeni, przeprowadzane są kontrole osobiste osadzonych oraz sprawdzana jest zawartość dostarczanych na teren zakładu karnego paczek' – czytamy w komunikacie na stronie internetowej ZK w Hrubieszowie.

Dokładnej kontroli jest poddawana każda osoba, która wchodzi na teren więzienia, ale również jej bagaż. Wykorzystuje się do tego m.in.:odpowiednie urządzenia techniczne oraz specjalnie wyszkolonego psa. 

CZYTAJ TAKŻE: PACZKA DLA WIĘŹNIA. HEROINA W PAŚCIE DO ZĘBÓW

CZYTAJ TAKŻE: WIĘZIEŃ DOSTAŁ PACZKĘ Z HASZYSZEM

ak

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe