"Lament" przed ratuszem

  • 04.08.2020, 16:05
  • AP
"Lament" przed ratuszem Prezydent Andrzej Wnuk wręcza Buławę Hetmańską Marii Seweryn.
W środę, 29 lipca Maria Seweryn odebrała w imieniu Krystyny Jandy Buławę Hetmańską za "Zapiski z wygania", zdaniem publiczności najlepszy spektakl 44. edycji Zamojskiego Lata Teatralnego.

To była nagroda za ubiegłoroczny spektakl. A tym razem stołeczny Teatr Polonia zaserwował zamojskim widzom rodzaj teatru ulicznego pt. "Lament na Placu Konstytucji" na podstawie "Lamentu" Krzysztofa Bizio. Ze względu na obostrzenia spektakl został przeniesiony na płytę główną Rynku Wielkiego. Trzy kobiety, wnuczka Ania (Małgorzata Zawadzka), matka Justyna (Maria Seweryn) i babcia Zosia (Barbara Wrzesińska) opowiedziały swoje przejmujące historie. Podzieliły się problemami, nadziejami i sprawami intymnymi. Ileż prawdy i sensu wybrzmiało w środowy wieczór na zamojskiej starówce!

W środę, 5 sierpnia na Rynku Wielkim zobaczymy "Makbeta" W. Szekspira w wykonaniu Teatru Lalki i Aktora Kubuś w Kielcach. Następna odsłona ZLT 12 sierpnia. Wystąpi wrocławski "Teatr na walizkach" z "L'Estradą", ukłonem w kierunku F. Felliniego.

Na Facebooku Zamojskiego Domu Kultury trwa głosowanie na najlepszy spektakl 45. ZLT. W komentarzu pod postem o głosowaniu należy wpisać tytuł spektaklu i ocenę punktową od 1 do 5. Oceniać można bezpośrednio po każdym spektaklu/ koncercie lub po obejrzeniu wszystkich wydarzeń. Spośród osób, które wezmą udział w głosowaniu organizatorzy wylosują te, które otrzymają zaproszenie na 46. ZLT oraz niespodziankę.

CO JESZCZE W PROGRAMIE ZLT? SPRAWDŹ W NASZYM INFORMATORZE KULTURALNYM

AP

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe