Od nauczyciela do producenta (TYLKO W GAZECIE)

  • 22.07.2020, 09:00
  • Rozmawiała Agnieszka Piela
Od nauczyciela do producenta (TYLKO W GAZECIE)
O sytuacji w branży meblarskiej i wpływie pandemii na nią, rozmawiamy z Januszem Fijałkiem, właścicielem firmy Meble Polskie.

Mówi się, że wielkie biznesy zawsze łączą się z wielką pasją ich założycieli. Jak to było z panem? 

 – Gdy miałem pięć lat to zawsze siedziałem w zakładzie u mojego ojca mistrza tapicerskiego. Nauczyłem się od niego fachu typowo rzemieślniczego, jeśli chodzi o budowę mebli i ich produkcję. Później od teścia nauczyłem się ekonomii. Czyli biznes zrodził się z pasji. Z wykształcenia jestem nauczycielem historii, mechanikiem samochodowym i muzykiem. Lubię to, co robię. W tej chwili nie zajmuję się zarządzaniem produkcją, bo robi to od kilku lat mój syn Michał.

Cała rozmowa dostępna tylko w papierowym i e-wydaniu Kroniki Tygodnia.

Rozmawiała Agnieszka Piela

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe