Zamość: Kaczki padają w parku. Przez dokarmianie?

  • 15.07.2020, 09:31
  • Źródło: UM Zamość
Zamość: Kaczki padają w parku. Przez dokarmianie? Fot. UM Zamość
W ostatnim czasie w stawie w Parku Miejskim odnaleziono kilka martwych kaczek. Wiadomo, że woda jest czysta, więc ptaki najpewniej zabija niewłaściwe dokarmianie – czytamy na stronie internetowej zamosc.pl.

Wydział Gospodarki Komunalnej i Ochrony Środowiska Urzędu Miasta Zamość zlecił Przedsiębiorstwu Gospodarki Komunalnej Sp. z o. o. w Zamościu przeprowadzenie laboratoryjnych badań wody. W pobranych próbkach nie wykryto niczego niepokojącego, woda jest czysta i nie zagraża ptactwu.

Podobna sytuacja wydarzyła się rok temu: wtedy również przebadano wodę i szczątki ptaków- badania nie wykazały ani skażenia wody ani ptasich chorób.

CZYTAJ: MARTWE KACZKI W PARKU. O CO CHODZI?

Co więc zabijało kaczki? Najpewniej niewłaściwe dokarmianie - kaczek nie wolno karmić pieczywem czy innymi produktami spożywczymi. To wywołuje poważne schorzenia, może powodować śmierć.

Aby zapobiec takim sytuacjom, we wrześniu ubiegłego roku przy parkowym stawie Miasto ustawiło urządzenia z karmą dla ptaków. W potocznie zwanych „kaczkomatach” można za symboliczną złotówkę kupić pokarm właściwy dla ptactwa wodnego oraz ryb, są to różnego rodzaju nasiona i ziarna.

CZYTAJ: NAKARM KACZKI ZA ZŁOTÓWKĘ. W PARKU JEST AUTOMAT

- Możemy tylko apelować do spacerowiczów i prosić o powstrzymanie się od dokarmiania kaczek pieczywem czy resztkami jedzenia, ponieważ najpewniej właśnie to je zabija. Jeśli ktoś nie chce kupować karmy w urządzeniach, może nabyć ją w sklepie zoologicznym- mówi dyrektor Wydziału Gospodarki Komunalnej i Ochrony Środowiska Urzędu Miasta Zamość Jarosław Miechowiecki.

Jeśli podczas wizyty w parku, ktoś zauważy martwego ptaka lub ryby, należy powiadomić o tym Straż Miejską (tel. 986 lub 84 639 93 41) albo Wydział Gospodarki Komunalnej i Ochrony Środowiska Urzędu Miasta Zamość (84 677 24 31).

Źródło: UM Zamość

Zdjęcia (1)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe