Aktualia Pedagogiki 2020 w UP w Zamościu

  • 13.07.2020, 15:00
  • Artykuł partnera
Aktualia Pedagogiki 2020 w UP w Zamościu
Formę webinarium przybrał tegoroczny Panel Dyskusyjny Studentów Pedagogiki z cyklu „Aktualia Pedagogiki”, zorganizowany przez Zakład Pedagogiki funkcjonujący w Instytucie Humanistycznym Uczelni Państwowej im. Szymona Szymonowica w Zamościu.

„Aktualia Pedagogiki” to cykliczna konferencja, w ramach której obok wystąpień wykładowców, szansę by zaprezentować nabytą wiedzę i doświadczenie mają studentki i studenci kierunku pedagogika UPZ. W tym roku, ze względu na pandemię COVID-19 „Aktualia Pedagogiki” odbyły się w formie webinarium na platformie EduPortal Uczelni Państwowej w Zamościu.

W wydarzeniu udział wzięli: rektor UPZ dr hab. Andrzej Samborski, kanclerz UPZ Jerzy Korniluk, wykładowcy i studenci kierunku pedagogika Uczelni Państwowej w Zamościu oraz innych kierunków.

Konferencję otworzyły: dyrektor Instytutu Humanistycznego UPZ dr Monika Rajtak i kierownik Zakładu Pedagogiki UPZ dr inż. Agata Waszek. Konferencja podzielona była na kilka bloków tematycznych: „Człowiek w rodzinie”, „Uspołecznienie jednostki”, „Rozwój zainteresowań”, „Wyzwania dydaktyczne” oraz „Problemy społeczno-wychowawcze”. W związku z obchodzoną w tym roku 100. rocznicą urodzin papieża Jana Pawła II każda z części konferencji poprzedzona była krótkim wprowadzeniem pt. „Święty Jana Paweł II – Nauczyciel i Świadek” autorstwa dr Haliny Iwańczyk, wykładowczyni UPZ.

- Rok 2020 jest z różnych względów wyjątkowy. Dla nas podstawową przesłanką, by się przy nim zatrzymać jest osoba św. Jana Pawła II. W tym roku bowiem wspominamy 100–lecie Jego urodzin oraz 15–lecie odejścia do domu Ojca. - mówiła dr Halina Iwańczyk. Podczas jednego z wystąpień przedstawiła uczestnikom konferencji fakt, że rodzina matki Jana Pawła II pochodzi z Zamojszczyzny, a konkretnie z Michalowa pod Szczebrzeszynem. W tej miejscowości urodził się dziadek Papieża Feliks Kaczorowski i tutaj pracował w majątku rodziny Zamoyskich, do momentu wyjazdu do Krakowa.

Myśli Jana Pawła II były wprowadzeniem do kolejnych części konferencji. Podczas „Aktualiów Pedagogiki” wyniki swoich badań przedstawili studentki i studenci pedagogiki UPZ, którzy zaprezentowali prelekcje ściśle powiązane z tematami ich prac dyplomowych.

- Głównymi celami konferencji są popularyzacja osiągnięć naukowych Zakładu Pedagogiki UPZ, jak również doskonalenie umiejętności pedagogicznych, istotnych dla przyszłego zawodu naszych studentów, w tym publicznej prezentacji. Jest to również dla studentów preludium przed obroną ich prac dyplomowych – mówiła w trakcie spotkania dr inż. Agata Waszek. Podczas tegorocznych „Aktualiów Pedagogiki” zaprezentowano około 30 referatów.

Konferencja „Aktualia Pedagogiki” odbyła się w dniach 30.06 oraz 2-3.07.2020 r. Patronat naukowy nad wydarzeniem objęły: dr Halina Iwańczyk, dr Irena Kurzępa oraz dr inż. Agata Waszek.

Artykuł partnera

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe